WTA Montreal. Fręch odpada w kwalifikacjach, znowu przegrała ze Stearns

Aktualizacja: 7 sie 2023, 16:51
7 sie 2023, 07:44

Magdalena Fręch nie znajdzie się w głównej drabince turnieju WTA 1000 w Montrealu. Polska tenisistka w kluczowym meczu kwalifikacji przegrała w dwóch setach z Peyton Stearns. To jej druga porażką z tą tenisistką w ciągu zaledwie kilku dni.

Fręch odpada z WTA Montreal

Magdalena Fręch rozpoczęła zmagania w kwalifikacjach do głównej drabinki turnieju WTA Montreal od pojedynku z Australijką Storm Hunter. Nasza tenisistka nie miała większych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa 6:2, 6:2. W finale eliminacji mierzyła się z Peyton Stearns, z którą niecały tydzień wcześniej przegrała w 1. rundzie zmagań w Waszyngtonie.

W pierwszym secie Amerykańska tenisistka dość szybko wypracowała sobie wyraźną przewagę. Już w trzecim gemie przełamała Polkę i powtórzyła to w piątym gemie. Stearns prowadziła więc 4:1, po chwili 5:1 i co prawda Fręch obroniła dwie piłki setowe, niwelując stratę do stanu 5:2, ale rywalka zaraz potem dopełniła dzieła i zwyciężyła 6:2.

Drugą partię Fręch rozpoczęła od wygrania dwóch gemów i przełamania Amerykanki. Ta po chwili jednak odpowiedziała tym samym i wyrównała na 2:2. W siódmym gemie Polka ponownie przegrała przy własnym serwisie, co miało kluczowe znaczenie w kolejnych akcjach. Stearns ostatecznie wygrała 6:4 i awansowała do głównej drabinki.

Peyton Stearns (59. WTA) vs Magdalena Fręch (80. WTA) 6:2, 6:4

W turnieju rangi WTA 1000 w Montrealu zagrają więc dwie Polki. Magda Linette (25. WTA) w pierwszej rundzie zmierzy się z Wiktorią Azarenką (19. WTA), a Iga Świątek (1. WTA) rozpocznie zmagania od drugiej rundy i pojedynku ze zwyciężczynią pary Lin Zhu (38. WTA) – Karolina Pliskova (23. WTA).