WTA Montreal. Magdalena Fręch żegna się z turniejem, Haddad Maia lepsza

8 sie 2023, 22:36

Magdalena Fręch szczęśliwie znalazła się w głównej drabince turnieju WTA 1000 w Montrealu, ale odpadła z rywalizacji już po pierwszej rundzie. Polka przegrała 4:6, 2:6 z Beatriz Haddad Maia i pożegnała się z dalszą grą.

Fręch bez szans w starciu z Haddad Maią

Magdalena Fręch miała sporo szczęścia, że znalazła się w głównej drabince turnieju WTA 1000 w Montrealu. Polka co prawda przegrała w kwalifikacjach z Peyton Stearns, ale na skutek wycofania się z rywalizacji przez Paulę Badosę, wróciła do zmagań jako “szczęśliwa przegrana”.

W pierwszym secie gra była bezkompromisowa, jeśli chodzi o własne serwisy, z wyjątkiem trzeciego gema – Haddad Maia przełamała wówczas naszą zawodniczkę. Było to brzmienne w skutkach, bowiem Brazylijka zdołała utrzymać przewagę do samego końca. Choć Fręch obroniła trzy piłki setowe, czwartej nie zdołała i przegrała 4:6.

Drugi set rozpoczął się dla polskiej tenisistki fatalnie – Brazylijka dwukrotnie ją przełamała i szybko wyszła na prowadzenie 4:0. Co prawda dwa następne gemy przy własnym serwisie Fręch wygrała, ale to i tak było za mało. Haddad Maia pewnie wygrała 6:2 i całe spotkanie.

Beatriz Haddad Maia (12. WTA) vs Magdalena Fręch (79. WTA) 6:4, 6:2

Dzięki wygranej Beatriz Haddad Maia awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Montrealu. Zmierzy się w niej z Kanadyjką Leylah Fernandez, która również bez większego problemu wygrała 6:3, 6:2 z Peyton Stearns.

WTA Kozerki. Maja Chwalińska w 2. rundzie! Kapitalny mecz Polki z turniejową “jedynką”