WTA Montreal. Wyraźna porażka Linette w “deszczowym” meczu z Azarenką

8 sie 2023, 07:48

Bardzo krótko, bo zaledwie jeden mecz trwała przygoda Magdy Linette z turniejem WTA 1000 w Montrealu. Polska tenisistka gładko, w dwóch setach przegrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką. Zawodniczki dwukrotnie musiały schodzić z kortu z powodu opadów deszczu.

Przerywany, przegrany mecz przez Linette

Magda Linette pojawiła się na korcie po raz pierwszy po miesięcznej przerwie. 7 lipca przegrała 3:6, 1:6 z Belindą Bencić w trzeciej rundzie Wimbledonu, po czym odpuściła kolejne starty z powodu kontuzji. Po tak długim czasie oczekiwania polska tenisistka przystąpiła do starcia pierwszej rundy turnieju WTA 1000 w Montrealu.

Starcie z Wiktorią Azarenką rozpoczęło się od przegranego serwisu przez Linette i stanu 2:1 dla Białorusinki. W tym momencie mecz z powodu opadów deszczu w Montrealu został przerwany aż na godzinę. Po powrocie na kort Azarenka powiększyła przewagę do stanu 5:3 i choć Polka przełamała ją w ósmym gemie, ostatecznie rywalka wygrała 6:3.

Przed rozpoczęciem drugiej partii obie tenisistki musiały czekać aż 2,5 godziny na wznowienie gry, również z powodu deszczu. Gdy tylko pogoda na to pozwoliła, zawodniczki wróciły do rywalizacji, ale Linette totalnie nie była sobie w stanie poradzić z Azarenką. Białorusinka totalnie zdominowała naszą tenisistkę, która co prawda obroniła dwie pierwsze piłki meczowe, ale przy trzeciej nie miała już szans.

Wiktoria Azarenka (19. WTA) vs Magda Linette (25. WTA) 6:3, 6:0

Polska tenisistka pożegnała się tym samym z rywalizacją w turnieju WTA 1000 Montreal już po pierwszym starciu. Jednocześnie Azarenka odpowiedziała Linette na porażką z marca tego roku – wówczas w trzeciej rundzie zmagań w Miami Polka wygrała 7:6, 2:6, 6:4.