Strona główna Bez kategorii WTA Moskwa: Uczestniczki turnieju Masters za silne dla Alicji Rosolskiej

WTA Moskwa: Uczestniczki turnieju Masters za silne dla Alicji Rosolskiej

0

Alicja Rosolska i Walentyna Iwachnienko stanęły naprzeciwko Andrei Hlavackovej i Lucie Hradeckiej w pierwszej rundzie debla halowego turnieju Kremlin Cup. Uczestniczki startującego w niedzielę turnieju Masters okazały się za mocne dla Polki i Ukrainki.

Czeska para, rozstawiona w moskiewskim turnieju z numerem drugim, bardzo efektownie rozpoczęła spotkanie. Pierwszy set zakończył się po 19 minutach i sześciu wygranych gemach z rzędu przez wyżej rozstawione tenisistki.

Drugi set rozpoczął się od przełamania uzyskanego przez Polkę i Rosjankę. Zdobytej przewagi tenisistki nie oddały już do końca seta, wygrywając drugą partię 6:4. O losach meczu miał zdecydować super tie break. W tenisowej “dogrywce” Rosolska i jej rosyjska partnerka prowadziły już nawet 6:4. Ale wówczas swój koncert gry rozpoczęły Hlavackova i Hradecka. Czeszki wygrały sześć punktów z rzędu, kończąc mecz wynikiem 6:0 4:6 10:6.

Jedyną polską zawodniczką jaka pozostała w turnieju w Moskwie, po odpadnięciu Rosolskiej, jest Paula Kania. Sosnowiczanka rywalizowała w eliminacjach do turnieju singlowego, ale poniosła porażkę w drugiej rundzie. W drabince deblowej znalazła się w parze z Danką Kovinić. Polka i reprezentantka Czarnogóry w pierwszej rundzie turnieju zmierzą się z parą Veronica Cepede Royg/Maria Irigoyen.

VTB Kremlin Cup, Moskwa, WTA  (pula nagród: 758 788 $), mecz pierwszej rundy gry podwójnej:

Andrea Hlavackova, Czechy, Lucie Hradecka, Czechy – Alicja Rosolska, Polska/Walentyna Iwachnienko, Rosja 6:0, 4:6 10:6

Komentarze