WTA New Haven: Porażka Jans-Ignacik

25 sie 2015, 20:08

Klaudia Janas-Ignacik grająca w parze z Rumunką Raluca-Ioana Olaru przegrały z turniejowymi  “czwórkami”, parą Julia Goerges (Niemcy), Lucie Hradecka (Czechy) (2:6, 5:7), tym samym na 1/8 finału zakończyły turniej w New Haven.

W pierwszym secie byliśmy świadkami aż czterech przełamań, niestety tylko jedno padło łupem pary polsko-rumuńskiej. Para z Polką w składzie przegrała swoje pierwsze podanie w 2. gemie, sytuacja powtórzyła się w kolejnym gemie serwisowym i niemiecko-czeski debel prowadził już 4:0. W piątym gemie parze Jans-Ignacik/Ioana Olaru udało się przełamać serwis rywalek, a następnie wygrywając własny, co pozwoliło zmniejszyć straty. Niestety to nie wystarczyło, na dodatek w 8. gemie turniejowe czwórki ponownie przełamały serwis rywalek, tym samym wygrały pierwszego seta.

W drugim secie oglądaliśmy już bardziej zacięty tenis. Pierwsze przełamanie padło łupem pary Polsko-Rumuńskiej w 3. gemie, lecz rywalki odpowiedziały tym samym. W piątym gemie Janas-Ignacik/Ioana Olaru ponownie przełamały parę Niemiecko-Czeską, następnie wygrały gem przy własnym serwisie i prowadziły 4:2. Niestety rywalki przerwały lekki kryzys i ze stanu 4:2 doprowadziły do wyrównania, a następnie przy stanie 5:6 przełamały parę polsko-rumuńską, kończąc tym samym spotkanie wynikiem 2:0

WTA NEW Haven (pula nagród: $689,063), mecze 1/8 finału gry podwójnej kobiet:

Jans-Ignacik K./Olaru I.R. – Goerges J./Hradecka L. [4] 2:6, 5:7