Strona główna Bez kategorii WTA Tiencin: Udane otwarcie polskich debli

WTA Tiencin: Udane otwarcie polskich debli

0

Od zwycięstwa debli z polkami w składzie rozpoczyna się nowy tydzień dla kibiców tenisa w Polsce. Swe mecze pierwszej rundy turnieju debla wygrały poznanianki – Katarzyna Piter i Magda Linette. Grające w parze z Yifan Xu (Linette) oraz Ipek Soylu (Piter) zagrają w ćwierćfinale turnieju w Tianjin.

W ubiegłym tygodniu cieszyliśmy z turniejowego triumfu Agnieszki Radwańskiej (w singlu, w Pekinie) oraz Marcina Matkowskiego (w deblu, w Tokio). W tym tygodniu tenisowa karawana przeniosła się do Tiencin (kobiety) i Szanghaju (mężczyźni).

Już pierwszego dnia rywalizacji kobiet cieszymy się z wygranej. Magda Linette ze swą chińską partnerką Yifan Xu uporały się w 1/8 finału z rozstawionymi w turnieju z numerem “3” – Tatjaną Marią oraz Marią Irigoyen – kończąc spotkanie wynikiem 6:3 6:3. Druga z poznanianek – Katarzyna Piter – i jej turczynka Ipek Soylu zwyciężyły 6:4 6:1 Sofię Szapatową i Sabinę Szaripową.

Do polskiego pojedynku może dojść w półfinale turnieju. Wcześniej jednak Linette i Yifan Xu muszą pokonać Hiroko Kuwatę i Ayakę Okuno. Zdecydowanie trudniejsze zadanie, by awansować do najlepszej czwórki turnieju, czeka zapewne Katarzynę Piter i Ipek Soylu. Na drodze polsko – tureckiego duetu w ćwierćfinale może stanąć rozstawiony z numerem “1” duet Arantxa Parra Santonja/Anastasia Rodionowa, które w walce o 1/4 finału zmierzą się z Olgą Sawczuk i Yafan Wang.

Tianjin Open, Tianjin, WTA  (pula nagród: 500 000 $), mecze pierwszej rundy gry podwójnej:

Magda Linette, Polska/Yifan Xu, Chiny – Tatjana Maria, Niemcy/Maria Irigoyen, Argentyna[3] 6:3, 6:3

Katarzyna Piter, Polska/Ipek Soylu, Turcja – Sofia Szapatowa, Gruzja/Sabina Szaripowa, Uzbekistan 6:4, 6:1

Komentarze