WTA w Guangzhou. Magda Linette w ćwierćfinale, Saville ją postraszyła

20 wrz 2023, 12:07

Magda Linette wygrała w dwóch setach z Darią Saville i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Guangzhou. Po demolce w pierwszym secie, w drugim Polka potrzebowała tie-breaka, aby potwierdzić swoją przewagę w tym starciu.

Linette w ćwierćfinale w Guangzhou

Turniejowa “jedynka” ma za sobą niełatwy mecz w pierwszej rundzie. Na początek rywalizacji w Guangzhou Magda Linette wygrała w trzech setach z Brytyjką Jodie Burrage. Daria Saville również stoczyła 3-setowy pojedynek, w którym okazała się lepsza od Niemki Anny-Leny Friedsam.

W pierwszym secie starcia drugiej rundy Linette nie dała rywalce z Australii żadnych szans. Choć wymiany w większości gemów były dość długie, Polka trzykrotnie z rzędu przełamała Saville i dzięki wykorzystaniu trzeciej piłki setowej pewnie wygrała 6:0.

W drugim secie Australijka postawiła trudniejsze warunki. W pierwszych pięciu gemach obie zawodniczki dały się po dwa razy przełamać, a ostatecznie o losach partii decydował tie-break. W nim Linette była już bezbłędna i wygrała siedem piłek z rzędu, awansując tym samym do kolejnej rundy.

Magda Linette (27. WTA) vs Daria Saville (264. WTA) 6:0, 7:6(0)

Linette awansowała tym samym do ćwiercfinału zmagań w chińskim Guangzhou. Jej kolejną rywalką będzie Hiszpanka Rebeka Masarova, która w trzech setach wygrała ze Szwajcarką Viktoriją Golubic.