WTA w Nottingham: Kania jedną nogą w turnieju głównym!

7 cze 2015, 14:57

Paula Kania dość pewnie pokonała Chinkę Yafan Wang 6:2 7:5 i awansowała do decydującej rundy eliminacji turnieju WTA w Nottingham!

Polka od początku spotkania stwarzał wrażenie pewniejszej i lepiej dysponowanej zawodniczki. Już w pierwszym secie Kania przełamała serwis Wang i wyszła na prowadzenie. Niestety, przy stanie 2:1 dała się odłamać i uwierzyć rywalce w triumf. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo. Już po chwili Sosnowiczanka ponownie wygrała podanie Chinki i doprowadziła seta na własną korzyść.

Druga odsłona była już o wiele bardziej wyrównana, a jej początek należał nawet do 135. w rankingu WTA Azjatki, która wygrywała już 3:1. Na szczęście Polka po raz kolejny szybko się ocknęła i nie pozwoliła odskoczyć Chince, przełamała dwukrotnie jej serwis i wyszła na prowadzenie 5:3. Wtedy ponownie wkradła się nerwowość i dopiero piekielnie długi 11. gem ustawił spotkanie i cały mecz!

W decydującej fazie eliminacji Kania zagra ze zwyciężczynią pojedynku Kimiko Date-Krumm- Ałła Kudriawcewa.