WTA w Rzymie. Linette wygrywa z 18-latką i jest w trzeciej rundzie!

11 maj 2023, 14:44

Magda Linette udanie rozpoczęła zmagania w turnieju WTA 1000 w Rzymie. W drugiej rundzie rywalizacji nasza tenisistka wygrała z zaledwie 18-letnią Czeszką Lindą Noskovą, pokonując ją 7:6(7-4), 6:1.

Dla Magdy Linette był to pierwszy mecz od starcia w trzeciej rundzie w Madrycie, w którym przegrała z rewelacyjną 16-latką Mirrą Andriejewą. Rosjanka pokonała naszą zawodniczkę 6:3, 6:3, ale następnie przegrała z późniejszą triumfatorką Aryną Sabalenką.

Linette w 3. rundzie turnieju w Rzymie

W pierwszym meczu w stolicy Włoch Linette mierzyła się z zaledwie dwa lata starszą Lindą Noskovą (54. WTA). Czeszka miała za sobą już jedno starcie w Rzymie. W pierwszej rundzie jej rywalką była wyżej notowana Amerykanka Shelby Rogers (33. WTA) i pokonała ją 4:6, 6:1, 6:4.

W pierwszym secie Linette przełamała rywalkę w trzecim gemie i od stanu 2:1 prowadziła, ale później sama przegrała przy własnym serwisie i zrobiło się 4:4. W decydującym gemie Polka nie dała się pokonać dobrze dysponowanej Noskovej, dlatego o losach seta zadecydował tie-break. W nim lepsza była Linette, wygrywając go 7:4.

W ostatnich tygodniach Czeszka kilkukrotnie pokazywała, że pomimo młodego wieku może rywalizować z wyżej notowanymi tenisistkami. 18-latka sprawiła mnóstwo problemów Polce, ale zdarzały się jej również błędy, które w połączeniu z większym doświadczeniem poskutkowały wygraną Linette.

W drugim secie Polka miała zdecydowaną przewagę i było to widać praktycznie od samego początku. Linette dwukrotnie przełamała zdecydowanie młodszą przeciwniczkę i pewnie wygrała tego seta 6:1 i cały mecz, awansując tym samym do kolejnej rundy.

Drugiego seta polska tenisistka rozegrała wręcz koncertowo. Od pierwszej piłki emanowała dużą pewnością siebie, na co Noskova najwyraźniej nie była gotowa.

Magda Linette (19. WTA) vs Linda Noskova (54. WTA) 7:6(7-4), 6:1

W trzeciej rundzie turnieju WTA w Rzymie Magda Linette zagra z Rumunka Eleną Ruse (152. WTA) lub Brazylijką Beatriz Haddad Maią (15. WTA). Ich pojedynek zaplanowano najwcześniej na godzinę 15:15.

Magdalena Fręch – Madison Keys: Gdzie oglądać (11.05)? Transmisja WTA 1000 w Rzymie