WTA w Tokio. Iga Świątek pokonana. Nie zagra w półfinale

Aktualizacja: 29 wrz 2023, 12:49
29 wrz 2023, 08:35

W czterech poprzednich meczach z Weroniką Kudiermietową Iga Świątek nie przegrała nawet seta. Tę doskonałą serię Polki rosyjska zawodniczka przerwała w piątkowy poranek, wyrzucając wiceliderkę rankingu WTA z turnieju w Tokio.  Pojedynek zakończył się wynikiem 2:1 (6:2, 2:6, 6:4).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

WTA 500 w Tokio. Iga Świątek nie zagra w półfinale

Iga Świątek z problemami awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 500 w Tokio. Polka, która w pierwszej rundzie dostała od organizatorów wolny los, w drugiej serii gier mierzyła się z Maią Hontamą. Wiceliderka światowego rankingu po wyrównanym pojedynku pokonała Japonkę 6:4, 7:5.

W ćwierćfinale Toray Pan Pacific Open Tennis 2023 Idze Świątek przyszło się zmierzyć z Weroniką Kudiermietową. Przed tym spotkanie wszystko stawiało Polkę w roli faworytki. Istotny był przede wszystkim fakt, że 22-latka nie zaznała jeszcze goryczy porażki z rąk rosyjskiej zawodniczki. Wygrała z nią wszystkie cztery poprzednie starcia.

Piątkowy pojedynek Świątek – Kudiermietowa okazał się jednak dużym rozczarowaniem dla wiceliderki światowego rankingu. Polka przegrała pierwszego seta 2:6, oddając tę partię rywalce w zaledwie 43 minuty. Potem naszej zawodniczce udało się zniwelować stratę. Drugiego seta sama wygrała 6:2.

W trzeciej odsłonie ponownie lepsza okazała się Rosjanka. Cały mecz wygrała 2:1 (6:2, 2:6, 6:4). Piątkowy pojedynek potrwał dwie godziny i 23 minuty. Iga Świątek popełniła w nim rekordowe aż 50 niewymuszonych błędów.