Strona główna Pilka reczna Wybrzeże Gdańsk wzmacnia skład. Posiłki z ORLEN Wisły Płock

Wybrzeże Gdańsk wzmacnia skład. Posiłki z ORLEN Wisły Płock

0
fot. ORLEN Wisła Płock

20-letni Krystian Wołowiec przejdzie na wypożyczenie z Orlen Wisły Płock do Wybrzeża Gdańsk. Młody rozgrywający ma wzmocnić przetrzebioną kontuzjami gdańskiej drużyny.

I Marcin Lijewski, szkoleniowiec Wybrzeża i Damian Wleklak, menedżer, starali się o to od kilku miesięcy. W końcu dopięli swego. Wołowiec będzie ich podopiecznym do 31 maja.

– To prawda, że od dawna Wybrzeże interesowało się Krystianem – przyznaje Michał Zołoteńko, dyrektor sportowy SPR Wisła Płock. – Analizowaliśmy sytuację, rozmawialiśmy i wspólnie doszliśmy do wniosku, że to może być bardzo dobra droga dla jego dalszego rozwoju. Ponadto w Gdańsku będzie miał więcej możliwości grania w pierwszym zespole, co jest przecież bardzo ważne i dla Krystiana, i dla nas. To ambitny chłopak, który chce grać, chce iść do przodu.

Wołowiec, który w marcu 2017 roku razem z kolegami świętował w Płocku zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów, nie powinien mieć większych problemów z aklimatyzacją w nowym zespole. W końcu młodzi gracze, na których stawia Marcin Lijewski, od Krzysztofa Komarzewskiego zaczynając, przez Kamila Adamczyka, po Krzysztofa Gądka, to brązowi medaliści wspomnianych mistrzostw. Znają się zatem doskonale, także z reprezentacyjnych zgrupowań i występów. – Dlatego powinno mu być łatwiej się przebić, no i w czerwcu wróci do nas mocniejszy – dodaje Zołoteńko.

W PGNiG Superlidze Wybrzeże, podobnie jak ORLEN Wisła, występuje w grupie pomarańczowej. Gdańszczanie z dorobkiem 21 pkt., zajmuje w niej 6. miejsce.

W barwach pierwszego zespołu ORLEN Wisły Płock Krystian Wołowiec wystąpił w siedmiu meczach i zdobył cztery bramki.

inf. prasowa ORLEN Wisła Płock

Komentarze