Strona główna Siatkówka Wydział Dyscypliny PZPS wydał orzeczenie! Jest kara dla Michała Kubiaka!

Wydział Dyscypliny PZPS wydał orzeczenie! Jest kara dla Michała Kubiaka!

0
Polska - Belgia 04.09.2018 r. Szczecin Fot. Adam Kowalski

Wydział Dyscypliny PZPS podjął decyzję w sprawie Michała Kubiaka. Kapitan reprezentacji Polski po udzieleniu kontrowersyjnego wywiadu w “Prawdzie Siatki” został zawieszony w prawach Zawodnika na sześć spotkań.

Treść orzeczenia:

“Wydział Dyscypliny PZPS uznał winnym Michała Kubiaka popełnienia wykroczenia dyscyplinarnego, polegającego na tym, że: „podczas wywiadu udzielonego w dniu 26 maja 2019 r. w programie „Prawda Siatki”, opublikowanego w Internecie, użył określeń niezgodnych z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego”.

Za powyższe wykroczenie zgodnie z paragrafem 33 ust. 1 i 3 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS Wydział Dyscyplinarny PZPS wymierzył Michałowi Kubiakowi karę nagany oraz karę zawieszenia w prawach Zawodnika na okres 6 meczów reprezentacji Polski.

Zawodnik ma prawo odwołania się od orzeczenia w ciągu siedmiu dni. Po tym czasie orzeczenie stanie się prawomocnym.”

 

Przypomnijmy, że do spięć pod siatką między Michałem Kubiakiem a Irańczykami dochodziło wielokrotnie. Ostatnia sytuacja miała miejsce podczas klubowych Mistrzostw Azji, gdzie jeden z zawodników prowokował Polaka. W programie “Prawda Siatki” Kubiak nawiązał do tej sytuacji, padły takie słowa jak:

-Oni zawsze grają takie niewiniątka, że są super i fajni, a my najgorsi. Ale moje zdanie jest takie, że to są fatalni, złośliwi i chamscy ludzie. Dla mnie ten naród jest skreślony, mimo że oni dumnie nazywają się Persami, a nie Arabami. A tak naprawdę są zwykłymi leszczami. Czasem musimy z nimi zagrać, ale oni dla mnie nie istnieją – mówił.

Po tym wywiadzie w świecie siatkarskim zawrzało, a sam Kubiak poprosił o usunięcie filmu. Natomiast irańska federacja złożyła skargę do FIVB.

 

Źródło: pzps.pl/ opracowanie własne

 

Komentarze