Strona główna Pilka reczna Dania 2015 Wygrać ten mecz!

Wygrać ten mecz!

0
Foto: IHF.com

Godziny dzielą nas od jednego z najważniejszych spotkań w historii kobiecej piłki ręcznej w naszym kraju. Biało-czerwone zmierzą się z Rumunkami w walce o brązowy medal Mistrzostw Świata.

W półfinałach nie było większych wątpliwości – Holenderki pewnie pokonały Polki, a Norweżki nie miały litości nad Rumunkami. Finał dosyć spodziewany, mecz o brąz – niekoniecznie.

Pomimo iż wielu przed dzisiejszym starciem powie, że to rywalki są faworytkami spotkania, Polki na pewno nie będą bez szans. Szczególnie, że Rumunia nie gra wcale bardzo dobrego turnieju.

Narzekaliśmy na styl gry biało-czerwonych w fazie grupowej? Ojj, i to jeszcze jak! Tymczasem reprezentacja Rumunii grała… jeszcze gorzej. Dzisiejsze przeciwniczki Polek w grupie zajęły 4. miejsce, ogrywający tylko ultrasłabe ekipy Portoryko i Kazachstanu. Oprócz tego z kretesem przegrały z Hiszpankami, Norweżkami i Rosjankami.

W 1/8 finału trafiły na zwyciężczynie grupy C – Brazylijki. I tam właśnie, podobnie jak w przypadku naszych dziewczyn, zaczęły się cuda. Najpierw po fenomenalnym meczu wyeliminowana została wielka Brazylia, a kilka dni później po dramaturgii i dogrywce, z turniejem pożegnała się Dania.

Rumunki grają podobnie do naszej reprezentacji. Z tym, że… nieco gorzej działa ich defensywa i… nieco lepiej działa ich atak. W tej sytuacji wszystko zatem jest możliwe. Pozostaje ściskać kciuki za “Aniołki Rasmussena”! 2 lata temu nie udało się zdobyć medalu, dziś jest on na wyciągnięcie ręki. Mecz Polska – Rumunia już o 14:45!

Komentarze