Wygrana przyjezdnych w Lubinie!

11 mar 2018, 22:15

W hali widowiskowo-sportowej w Lubinie dziś wieczorem zmierzyły się ekipy Cuprum Lubin oraz Inykpol AZS Olsztyn. Wydawało się po pierwszej odsłonie, ż to gospodarze są lepszą ekipą. Jednak przyjezdni grali skuteczniej i zwyciężyli dość pewnie, przegrywając tylko pierwszą partię.

Spotkanie zdecydowanie skuteczniej rozpoczęło się dla gospodarzy. Od początku wypracowali czteropunktową przewagę (5:1). Przyjezdni dość szybko zerwali się do walki i po kilku minutach doprowadzili do remisu (11:11). Potem ekipy grały punkt za punkt, wynik był w okolicach remisu. Po skutecznym bloku i udanym ataku Bieguna to siatkarze z Lubina wyszli na dwupunktowe prowadzenie (21:19). To wystarczyło do wygrania premierowej odsłony i objęcia prowadzenia w meczu.

Seta drugiego tym razem lepiej rozpoczęli przyjezdni (2:6). Po skutecznej akcji Kaczmarka i punkcie Guni gospodarze odrobili znaczną część strat (9:10).Przy tym wyniku reagował trener przyjezdnych. Jednak przyjezdni wrócili do dobrej gry i do wyparowanej przewagi z przed kilku chwil (12:16). Partia powoli zbliżała się do końca, a siatkarze z Olsztyna utrzymywali pewna zaliczkę (17:22). Ostatni punkt padł po błędzie gospodarzy. Przyjezdni więc triumfowali i wyrównali stan meczowy.

Trzecią partię skuteczniej otworzyli goście, od początku uzyskali dwa oczka przewagi (7:9). Po ataku Rousseaux oraz Hadravy rezultat dla siatkarzy z Indykpolu był coraz bardziej korzystny (8:13). Set wkraczał w decydującą fazę , a gra gospodarzy nie poprawiała się. Siatkarze Cuprum nie mieli argumentów do prowadzenia wyrównanej gry z rywalami (18:23). Ostatni akcję trzeciego seta skończył Hadrava.

Czwartego seta lepiej rozpoczęli gospodarze (5:3). Jenak goście powrócili do skutecznej gry i przejęli inicjatywę (13:14). Gra przyjezdnych z minuty na minutę nakręcała się, a gospodarze nie potrafili znaleźć na to dobrej rady. Wynik w końcówce (17:21) nie napawał optymizmem lubinian. Końcówkę partii przyjezdni rozegrali w bardzo dobrym stylu. Pewnie zwyciężyli w całym meczu i zapisali trzy cenne punkty do tabeli.

Cuprum Lubin – Inykpol AZS Olsztyn 1:3 (25:23, 21:25, 20:25, 18:25)

MVP: Tomas Rousseaux

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Gorzkiewicz, Patucha, Taht, Gunia, Biegun, Masny, Hain, Terzić, Kryś, Makoś

Indypol AZS Olszytyn: Kańczok, Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Andringa, Kochanowski, Woicki, Rousseaux, Żurek