Ekspresowa wygrana ze Słowenią! Udany początek kwalifikacji do IO

16 wrz 2023, 18:57

Polskie siatkarki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i pokonały 3:0 Słowenki w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Spotkanie odbyło się w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie zostaną rozegrane również kolejne starcia naszych siatkarek. Już w niedzielę Biało-czerwone zmierzą się z Koreą Południową.

Pierwszy krok w kierunku olimpiady

Ostatnie miesiąca były bardzo udane dla reprezentacji Polski w siatkówce kobiet, bowiem zdobyła ona brązowy medal Ligi Narodów oraz zagrała w ćwierćfinale mistrzostw Starego Kontynentu. Wszystko wskazuje na to, że wysoką formę zachowała również na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Początek pierwszego seta pojedynku ze Słowenią był znakomity w wykonaniu naszych siatkarek, które szybko osiągnęły kilka punktów przewagi i utrzymały ją do końca tej partii.

Po krótkiej przerwie niewiele się zmieniło. Wystarczyło kilka akcji do wypracowania pokaźnej zaliczki. Od połowy seta było widać zrezygnowanie w szeregach rywalek, a zespół Stefano Lavariniego poprawił jeszcze zagrywkę i po chwili było już 25:15. Początek trzeciej odsłony meczu był wyrównany i do stanu 7:7 grano punkt za punkt. Słowenki nie wytrzymały jednak wysokiego tempa i straciły kontakt z Biało-czerwonym. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:22. Największy wkład w zwycięstwo naszej drużyny miała Magdalena Stysiak, która zdobyła 16 punktów. Po 14 oczek dołożyły Agnieszka Korneluk i Olivia Różański.

Polska – Słowenia 3:0 (25:18, 25:15, 25:22)

Kolejnymi przeciwniczkami zespołu Stefano Lavariniego będą reprezentantki Korei Południowej, a mecz zostanie rozegrany już w niedzielę. Grupowymi rywalkami naszych siatkarek są również Niemki, Amerykanki, Tajki, Włoszki i Kolumbijki. Rywalizacja toczy się w systemie każdy z każdym. Na podstawie wyników wszystkich spotkań powstanie tabela i dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły awansują na IO Paryż 2024.