Wyniki gali PLMMA 63/AFC 8: Badurek vs. Pare

27 lut 2016, 22:39

W sobotni wieczór w Łobzie odbyła się 63. gala PLMMA, podczas której zostały stoczone trzy walki mistrzowskie. W walce wieczoru zmierzyły się ze sobą: powracająca po rozstaniu z UFC, Izabela Badurek (5-3) oraz Francuzka, Izabelle Pare (5-0-1).

W pierwszej walce wieczoru, pomyślnie zadebiutował w zawodowym MMA Piotr Kamiński. Zawodnik przez cały pojedynek dominował, a w drugiej rundzie udało mu się sprowadzić rywala do parteru i tam już zakończyć walkę poprzez duszenie.

Jednym z ciekawszych pojedynków było starcie Wojciecha Balejko z Pawłem Bolanowskim. Balejko od początku próbował dominować, ale jego przeciwnik nie był mu dłużny i mogliśmy oglądać ciekawą wymianę ciosów. Przełom nastąpił w drugiej rundzie, kiedy Balejko potężnymi uderzeniami w parterze wycieńczył Bolanowskiego i skończył starcie americaną.

Walka o pas wagi piórkowej zakończyła się kontrowersyjnym werdyktem. Po w miarę wyrównanym początku dominować zaczął Damian Frankiewicz. Zastosował gilotynę i chciał skończyć pojedynek w parterze. Jego rywal, Patryk Duński bronił się, ale w pewnym momencie sędzia zdecydował przerwać pojedynek. Trenerzy Duńskiego nie mogli pogodzić się z tą decyzją – sędzia stwierdził, że ich zawodnik w pewnym momencie odpłynął i nie był w stanie kontynuować walki.

Kolejnym pojedynkiem było stracie o pas wagi koguciej. Zawodnicy przygotowali się bardzo dobrze, walka była dynamiczna, ale to Dawid Żywica dominował. Obalał rywala oraz mocno bił w parterze, a Piotr Olszynka, który bronił pasa nie miał zbyt wiele okazji do skończenia walki. Finalnie, Żywica wygrał poprzez duszenie trójkątem nogami.

W walce wieczoru o mistrzostwo w wadze muszej zmierzyły się Izabela Badurek oraz Izabelle Pare. Polka od pierwszych minut dominowała, a po tym jak wywróciła Francuzkę, mogła w pełni kontrolować przebieg starcia. W parterze Badurek w efektowny sposób obijała przeciwniczkę ciosami i łokciami. Pare była bezradna i nie mogła się nawet bronić, więc sędzia przerwał walkę. Izabela Badurek w ten sposób udanie powróciła po porażce w UFC i prawie rocznej przerwie w startach.

WYNIKI GALI:

Walka wieczoru – O mistrzostwo wagi muszej (57 kg): Izabela Badurek pok. Izabelle Pare ptrzez TKO (ciosy w parterze), 1. runda (4:00)

Karta główna:

77 kg: Artur Kamiński pok. Vitalya Lukoyko przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda (1:44)

O mistrzostwo wagi  koguciej (61 kg): Dawid Żywica pok. Piotra Olszynkę przez poddanie (trójkąt nogami), 3. runda (4:00)

O mistrzostwo wagi piórkowej (66 kg): Damian Frankiewicz pok. Patryka Duńskiego przez poddanie (gilotyna), 1. runda (1:35)

Pozostałe:

84 kg: Wojciech Balejko pok. Pawła Bolanowskiego przez poddanie (americana), 2 runda (4:00)

77 kg: Kamil Makowski pok. Patryka Góreckiego przez poddanie (duszenie zza pleców z góry), 1. runda (4:18)

66 kg: Przemysław Górny pok. Sebastiana Jakubiaka przez TKO (niezdolność do walki – kontuzja stopy), 1. runda (2:45)

57 kg: Piotr Kamiński pok. Adriana Binieckiego przez poddanie (duszenie brabo), 2. runda (2:00)