Wyraźne zwycięstwo Chemika Police!

17 lis 2018, 21:37

Mecz czwartej kolejki między Chemikiem Police, a SkyRes Rzeszów zapowiadał się z pewnością bardzo emocjonująco. Drużyna z Polic, jak dotąd niepokonana podejmowała na własnym boisku przyjezdne z Podkarpacia. Rzeszowianki mają na koncie już jedną porażkę, jednak z ostatniego starcia wyszły zwycięsko wygrywając z Bank Polski Pałac Bydgoszcz 3:1.

Obie drużyny podobnie weszły w spotkanie (2:2), jednak szybko to policzanki zaczęły budować przewagę (7:2, 10:4, 13:7). Mimo wielu punktów straty przyjezdne starały się swoją dobrą grą nawiązać walkę (14:11). Jednak gospodynie skutecznie odparły „atak” i jeszcze dodatkowo powiększały  przewagę (20:15, 23:17). By ostatecznie wygrać tą partię 25:17.

Problemy ze skończeniem pierwszego ataku po stronie rzeszowianek szybko przełożyły się na wynik (3:1). Potem przyjezdne w osobie Helene Rousseaux ,postraszyły zagrywką (3:4). Przy stanie 7:8 objęły pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. I to by było niestety na tyle dobrej gry w tym secie. Przyjezdne szybko straciły swoją przewagę (9:9), a potem Chemik, dzięki świetnej  zagrywce Bianki Busy zdobył aż osiem punktów z rzędu (18:10). Dalsza część seta to gra tylko i wyłącznie jednaj drużyny- Chemika Police ( 21:12, 23:13 25:15).

Początek trzeciego seta znów był wyrównany (8:8). Tak jak w poprzedniej partii na dwupunktowe prowadzenie wyszły rzeszowiaki (8:10,10:12). Nie trwało to długo gdy na tablicy wyników pojawił się remis (13:13). Po czym na prowadzenie wyszły policzanki (16:14,18:14,20:17). Nie oddały go już do końca i zwyciężyły 25:22.

Chemik Police- SkyRes Rzeszów 3:0 (25:17, 25:15, 25:22)

MVP: Bianka Busa

Składy:

Chemik Police: Martyna Grajber, Magdalena Stysiak, Iga Chojnacka, Bianka Busa, Sladjana  Mirkovic, Chiaka Ogbogu, Aleksandra Krzos

SkyRes Rzeszów: Katarzyna Zaroślińska, Kamila  Witkowska, Helene Rousseaux, Petya Barakowa, Jelena Blagojevic Agata Sawicka