XVI MHJW: Znamy drużynę turnieju!

26 sie 2018, 22:36

Zawodnicy z drużyn, które brały udział w XVI edycji memoriału Huberta Jerzego Wagnera dostali indywidualne wyróżnienia. Docenionych przez organizatorów zostało trzech reprezentantów Polski, w tym ta najcenniejsza statuetka, dla najlepszego zawodnika turnieju, powędrowała w ręce Artura Szalpuka. Wyróżnionych zostało także dwóch reprezentantów Rosji i po jednym reprezentancie Francji oraz Kanady.

W tegorocznej edycji memoriału Huberra Jerzego Wagnera podobnie jak przed rokiem najlepsza okazała się reprezentacja Polski, która pokonała Kanadę (3:0), Francję (3:2) oraz Rosję (3:2). Na drugim miejscu zostali sklasyfikowani Rosjanie, a na najniższym stopniu podium stanęli Francuzi, którzy pokonali Kanadę (3:1).

Przed Mistrzostwa Świata, w których Polacy będą bronić tytułu, nasi siatkarze zagrają jeszcze dwa mecze towarzyskie z Belgią, spotkania zostały zaplanowane na 4 i 5 września w Szczecińskiej Netto Arenie.  Pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata Polacy rozegrają już 12 września, rywalami Polaków będą Kubańczycy.