Zacięte widowisko z podziałem punktów dla Asseco Resovi Rzeszów!

4 mar 2017, 17:14

W 25. kolejce PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn podjął na swoim boisku wicemistrza Polski Asseco Resovie Rzeszów.

Pierwsza odsłona meczu lepiej ułożyła się po stronie gospodarzy (3:0). Szybka reakcja ze strony gości pozwoliła im wyrównać wynik (5:5). Błędy własne rzeszowian powiększyły ich straty punktowe (13:8). Doskonała dyspozycja AZS-u przysporzyła nie lada problemy zespołowi przyjezdnych (18:12). Punktowy atak Wojciecha Włodarczyka był kluczowym zagraniem dla stanu meczu (21:16). Przewaga wyrobiona na początku partii dała pewne zwycięstwo olsztynianom 25:19.

Partia druga znów lepiej zaczęła się dla Olsztynian asem serwisowym Miłosza Zniszczoł (2:0). Pewna zgra gospodarzy sprawiła spore problemy drużynie przeciwnej (6:4). Seria zepsutych zagrywek z obu stron lekko popsuła widowisko (10:9). Gra punkt za punkt przyniosła dwa “oczka” przewagi olsztynianom (16:14). Wyrównanie stanu seta przez rzeszowian (21:21). Mimo problemów ostatecznie to AZS wygrał drugą partię 25:23.

Set trzeci zaczął się remisem (2:2). Dwa punkty przewagi uplasowały się na koncie rzeszowian (4:6). Błędy własne gospodarzy dał im pięć punktów start (5:10). Odrobienie strat przez olsztynian, pomogło im nawiązać walkę z gośćmi (13:15). Doskonała zagrywka Dawida Dryji dała jego zespołowi dużo dobrego (13:20). Mimo walki ze strony AZS-u ostatecznie wygrali rzeszowianie 17:25.

Czwarta odsłona spotkania również rozpoczęła się remisem (2:2). Gra punkt za punkt w dalszym ciągu przynosiła remis (5:5). Świetna zagrywka środkowego Dawida Dryji dała trzy punkty prowadzenia rzeszowianom (6:9). Lekkie odrobienie strat ze strony gospodarzy (11:13). Błędy na zagrywce były sporym problemem podczas całego meczu (15:19). Pewne zwycięstwo gości 21:25.

Set piąty lepiej zaczął się dla gości (1:3). Błąd ataku AZS-u powiększył przewagę rzeszowian (3:6). As serwisowy Thibaulta Rossarda, spowodował przerwę dla drużyny przeciwnej (6:10). Przerwa techniczna na żądanie trenera Andrzeja Kowala przy stanie (10:12). Mimo wielu problemów ostatecznie cały mecz padł łupem Asseco Resovi Rzeszów 10:15.

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (25:19, 25:23, 17:25, 21:25, 10:15)

Indykpol AZS Olsztyn: Włodarczk, Żurek, Pliński Woicki, Śliwka, Hadrava, Zniszczoł

Asseco Resovia Rzeszów: Rossard, Drzyzga, Możdżonek, Lemański, Schoeps, Masłowski, Perrin