Zacięty pojedynek beniaminków!

26 lut 2017, 19:29

W niedzielne popołudnie Espadon Szczecin podejmował u siebie GKS Katowice. Pojedynek miał wiele zwrotów akcji ,a ostatecznie zakończył się zwycięstwem GKS-u Katowice!

Pierwsza partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia gości(4:10). Katowiczanie utrzymywali wysokie prowadzenie w drugiej części seta(14:20). Partię zakończył błąd przejścia linii środkowej przez Miluszewa(16:25).

Druga odsłona była znacznie bardziej wyrównana(11:11). Seria udanych zagrywek GKS-u pozwoliła im uzyskać prowadzenie(15:18). Espadon Szczecin wykorzystał błędy po stronie przeciwnika i wyrównał stan partii(22:22). Drugiego seta zakończył as serwisowy Gałązki(28:26).

Trzeci set rozpoczął się również od wyrównanej gry beniaminków(13:13). Szczecinianom na prowadzenie pozwoliła wyjść fantastyczna gra Dominika Depowskiego zarówno na zagrywce jak i w ataku(23:20). Trzecią partię zakończył atak Michała Ruciaka z lewego skrzydła(25:22).

Czwarty set zaczął się od prowadzenia gości(8:11). Dzięki skutecznej grze w bloku i ataku szczecinianom udało się wyrównać(15:15). Gra prawie do dwudziestego punktu toczyła się punkt za punkt(19:19). Na prowadzenie GKS wyprowadził Butryn dzięki fantastycznej zagrywce(19:23). Seta zakończył atak w aut Miluszewa(20:25).

Piątą i ostatnią odsłonę w tym meczu rozpoczął udany atak Kapelusa z lewego skrzydła(0:1). Ponownie gra toczyła się punkt za punkt(5:5). Seria błędów po stronie Espadonu Szczecin(6:9). Kolejny atak Butryna z prawego skrzydła(8:12). Piątą partię jak i cały pojedynek zakończył skuteczny atak Błońskiego(11:15).

MVP:Karol Butryn

Espadon Szczecin-GKS Katowice 2:3(16:25,28:26,25:22,20:25,11:25)

Espadon Szczecin:Kozłowski, Zajder, Ruciak ,Depowski, Gałązka,Murek,Miluszew

GKS Katowice:Sobański, Butryn, Kalembka, Pietraszko, Fijałek, Kapelus,Stańczak