Zakłady bukmacherskie online. Jak zacząć i kogo wybrać?

Aktualizacja: 2 sty 2023, 12:05
20 wrz 2022, 06:15

Na przykładzie polskiego rynku zakłady bukmacherskie online to temat rzeka. Dlatego tak dla nowych graczy, jak i tych bardziej doświadczonych, przygotowaliśmy nasz poradnik, poruszający najważniejsze zagadnienia dotyczące najlepszych stron bukmacherskich w naszym kraju.

Bukmacherskie zakłady internetowe – czym się różnią od obstawiania w punkcie?

Jeżeli obstawialiście już zakłady bukmacherskie stacjonarnie, to w zasadzie forma internetowa nie różni się od nich aż tak bardzo. Oczywiście, zakłady zamiast rozpisywać na kartce, zawieramy przy pomocy naszego konta w serwisie bukmacherskim, płatności dokonujemy elektronicznie, ale to w zasadzie tyle. Jest tutaj jeszcze jedna bardzo ważna różnica. W zakładach stacjonarnych stosunkowo rzadko spotkacie się z bonusami, natomiast zakłady internetowe oferują promocje powitalne jak i czasowe bonusy, które kierowane są również do stałych graczy.

W tym miejscu chcemy również nadmienić, że nie każde zakłady bukmacherskie online, które posiadają polską wersję językową, mogą nosić miano serwisu licencjonowanego w Polsce. Zawsze warto sprawdzić, czy portal, na którym chcemy obstawiać posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów – listę podmiotów z pozwoleniem znajdziecie na stronie rządowej.

Jak zacząć grę na stronie bukmacherskiej w internecie?

Jeżeli wybrane przez nas internetowe zakłady bukmacherskie znajdują się na liście legalnych podmiotów, to dobra nasza. Możemy zabrać się wtedy za założenie konta u bukmachera. Proces rejestracji konta w zakładach bukmacherskich online nie różni się zazwyczaj od siebie zbyt wiele, bukmacherzy przeważnie rozdzielają ten proces na 2-5 kroków, w którym musimy przekazać serwisowi niezbędne dane. Jak założyć konto w zakładach bukmacherskich online przedstawimy na podstawie jednego ze sponsorów naszego serwisu, czyli bukmachera STS:

 1. Wejdź na stronę bukmachera, skorzystaj z naszego linku powyżej do STS, który zapewni Tobie naprawdę interesujący bonus na start,
 2. Jeżeli nie skorzystałeś z linku, w prawym rogu kliknij “załóż konto”,
 3. Wypełnij niezbędne dane do konta STS: e-mail, hasło, numer telefonu (posłuży do potwierdzenia konta kodem SMS – więc sprawdź go dwa razy!),
 4. Zaznacz po lewej stronie “chcę otrzymać swój bonus startowy! Zgadzam się z zasadami bonusu”,
 5. Zaznacz oświadczenie o ukończeniu 18 roku życia i zapoznaniu się z regulaminem,
 6. Kliknij dalej,
 7. W następnym kroku podaj: Imię i nazwisko, obywatelstwo, numer PESEL, zaznacz z jakiego źródła pochodzą środki na grę, i zaznacz oświadczenie, że dane są zgodne z prawdą,
 8. Kliknij załóż konto – teraz możesz już grać w zakładach bukmacherskich online STS!

Choć powyższa instrukcja jest dość obszerna, to rejestracja w zakładach bukmacherskich online, bez względu na wybrany serwis, powinna zająć do 2-3 minut. To naprawdę błyskawiczny proces, który pozwoli na grę w zasadzie od ręki.

Weryfikacja konta w zakładach bukmacherskich – czy uda się bez skanu dowodu?

Bezpieczeństwo w internecie to bardzo głośny temat, dlatego wielu graczy nie do końca przychylnie spogląda na to, że serwisy bukmacherskie online wymagają od graczy danych poufnych jak i np. skanu dowodu. Nie jest to jednak wymysł stron z zakładami internetowymi, to po prostu wymóg prawny, który tak bukmacher jak i gracz muszą spełnić.

Właśnie dlatego już w trakcie zakładania konta w zakładach bukmacherskich w sieci musicie zaznaczyć skąd pochodzą środki i że pochodzą z legalnego źródła. Dodatkowo administracja portalu musi mieć pewność, co do tożsamości osoby, która będzie korzystała z konta. Skan dowodu w tym przypadku jest dość pewnym rozwiązaniem, aczkolwiek nie jedynym.

Zakłady bukmacherskie online Fortuna wprowadziła na swoim portalu system Moje ID, który pozwala na weryfikację tożsamości poprzez logowanie do konta w banku (dostępne m.in. w mBanku, Credit Agricole czy ING). Dzięki temu łatwo i w szybki sposób dokonamy weryfikacji konta w zakładach bukmacherskich. Dlaczego to takie ważne? Konto tymczasowe (takie, które nie zostało zweryfikowane) jest zazwyczaj ważne tylko przez 30 dni, z takiego konta nie możemy wypłacić pieniędzy, mamy limit możliwej wygranej, a niektóre serwisy wymagają pełnej weryfikacji, aby uzyskać bonus!

Jakie zakłady bukmacherskie online można obstawiać?

Oczywiście zakłady bukmacherskie w internecie kojarzą się głównie z piłką nożną, ale to bardzo duże uproszczenie. Popularne w polskich zakładach bukmacherskich w sieci są takie sporty jak koszykówka, tenis ziemny, hokej czy przede wszystkim sporty walki. Tak MMA, boks czy walki na gołe pięści to tematyka bardzo popularna w Polsce. Tutaj warto wiedzieć, że niektóre strony bukmacherskie w sieci posiadają wyłączność na poszczególne wydarzenia i tak dla przykładu galę freakową MMA – HIGH League obecnie obstawicie jedynie w Fortunie.

Poza tym co powyżej, zakłady bukmacherskie online w Polsce to również e-sport, sporty motorowe, kolarstwo, futbol amerykański czy wydarzenia rozrywkowe lub polityczne. Bukmacherzy wystawiają kursy na takie zdarzenia jak to, kto zostanie prezesem PZPN, kto będzie następnym premierem, czy nawet kto wygra dane reality show. To jednak nie jest najbardziej zaskakujące, bo choć bukmacherskie serwisy internetowe koncentrują się na tych najpopularniejszych wydarzeniach, to oferują nawet zakłady na tak niszowe dziedziny jak water polo, florbal, squash czy pesapallo.

Najlepsze oferty na zakłady bukmacherskie online  – gdzie grać? Ranking Polski-Sport

Zastanawiacie się gdzie można obstawiać pieniądze lub jaki bukmacher ma najlepszą ofertę? Zakłady online prześcigają się w pomysłach jak skusić do założenia konta nowych graczy. Niektóre oferty na zakłady bukmacherskie online wyglądają ciekawie jedynie na pierwszy rzut oka. Wyróżniają się wysoką kwotą ogólną, ale nie zawierają tak naprawdę przyzwoitych bonusów. Wszystko dlatego, że to co napisane drobnym druczkiem jest najważniejsze.

Są jednak zakłady w internecie, które podchodzą do tematu sprawiedliwie i nie utrudniają graczom drogi do odebrania bonusu. My uszeregowalibyśmy je następująco:

 1. STS
 2. Fortuna
 3. LVBet

Na rynku jest wiele ciekawych bukmacherów, jednak to wyżej wspomniane zakłady bukmacherskie online w zasadzie kontrolują rynek. To trzy największe marki bukmacherskie w Polse i dzieje się tak nie bez powodu.

Wiele osób pyta również, które zakłady bukmacherskie dają freebet na start. Tutaj mamy dla Was dobre informacje – jeżeli przejdziecie na portal Fortuna lub LVBet za pomocą naszego linku, to na start otrzymacie freebeta. Czym jest freebet na zakłady bukmacherskie? To darmowy bonus, który jest przyznawany za samą rejestrację u bukmachera i aby go odebrać, nie musisz dokonywać żadnej wpłaty.

Czy zakłady bukmacherskie online są bezpieczne?

Naszym zdaniem zakłady bukmacherskie w Internecie są w gruncie rzeczy bezpieczne. Trzeba jednak mieć świadomość, że obstawianie to hazard i jest to rzecz, która może uzależniać. W razie jakichkolwiek problemów w tym zakresie najlepiej skierować się po pomoc do instytucji zajmujących się leczeniem uzależnień. Listę takich placówek znajdziecie bez problemu na stronach rządowych.

Na koniec ważna informacja – zakłady bukmacherskie online są zobowiązane do bezpiecznego przechowywania Waszych danych. Warto jednak pamiętać, że prawo dotyczy podmiotów, które działają zgodnie z nim, wobec tego bezpieczne zakłady bukmacherskie online to te, które posiadają licencje na zakłady wydaną przez Ministerstwo Finansów. Oznacza to tyle, że swoich praw możecie dochodzić w przypadku gry w legalnych podmiotach. Za grę u nielegalnych bukmacherów grożą  zresztą zgodnie z polskim prawem kary. Więc w skrócie – zakłady bukmacherskie online są bezpieczne, trzeba jednak z głową podejść do tematu wyboru odpowiedniego serwisu, a także odpowiedzialnej gry.

Obstawianie meczów online. Jak robić to świadomie?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA