ZAKSA Kędzierzyn – Koźle łatwo zwycięża we własnej hali

3 gru 2016, 18:05

W meczu 12. kolejki Plus Ligi ZAKSA Kędzierzyn – Koźle pokonała we własnej hali Effector Kielce. Pełen zwrotów akcji mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Pierwsza partia to zacięta walka punkt za punkt. Żadnej z drużyn nie udało się uciec rywalom na więcej niż dwa punkty. I własnie dwoma punktami przewagi (28:26) zakończyła się pierwsza odsłona rywalizacji.

Druga partia sobotniego spotkania nie była już tak zacięta jak pierwsza. Gospodarze dość szybko uzyskali przewagę, która momentami sięgała nawet sześciu punktów. Ostatecznie drugą partię gospodarze zapisują na swoją korzyść wygrywając ją 25:18.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od szybkiego objęcia prowadzenia przez wicemistrzów Polski (3:1), które z czasem doszło nawet do ośmiu punktów. Z taką przewagą gospodarze schodzili na drugą przerwę techniczną. Od tego momentu nastąpił zastój drużyny ZAKSY co doprowadziło do remisu (17:17). Końcówka seta ponownie należała do drużyny gospodarzy, którzy ostatnią odsłonę meczu zakończyli wynikiem 25:21

ZAKSA KĘDZIERZYN KOŹLE – EFFECTOR KIELCE 3:0 (30:28,25:18,25:21)