ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma nowego trenera. To Tuomas Sammelvuo

1 sie 2022, 13:51

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poinformowała, że nowym trenerem siatkarskich mistrzów Polski zostanie Tuomas Sammelvuo. W przeszłości Fin miał już okazję występować w klubie z województwa opolskiego. Ostatnie lata spędził jednak w Rosji.

Tuomas Sammelvuo wraca do Polski po dwunastu latach

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Tuomas Sammelvuo miał okazję zapoznać się z topografią już Kędzierzyna-Koźle latach 2009-2010. Fin przez jeden sezon bronił barw ZAKSY jako zawodnik. Po zakończeniu swojej kariery siatkarskiej Sammelvuo rozpoczął pracę jako trener. Na początku miał okazję przez pięć lat pracować z reprezentacją Finlandii (2013-2018).

W 2016 roku pierwszego Fin dostał również propozycję pracy w lidze rosyjskiej. Tam został opiekunek siatkarzy Kuzbassu Kemerowo. Dobry wyniki osiągane z klubem sprawiły, że trzy lata później zaufali mu włodarze Zenitu Sankt Petersbrug. W 2019 roku pracę zaproponowała Finowi również rosyjska federacja siatkarska. Tuomas Sammelvuo z tamtejszą reprezentacją wygrał w Ligę Narodów oraz zdobył srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Fiński szkoleniowiec zrezygnował jednak z posady szkoleniowca Zenita Sankt Petersburg oraz  zakończył współpracy z rosyjską federacją siatkarską. Teraz będzie pracował w PlusLidze, gdzie obejmie stery w drużynie z Kędzierzyna-Koźle.

Oczywiście były różne propozycje, ale kiedy pojawiło się zainteresowanie ze strony ZAKSY, to było dla mnie ważne. Tutaj jest coś, co można określić jako kultura zwyciężania. Grałem w tym klubie, więc jest to wielkim zaszczytem i przyjemnością, że będę pracował tu jako trener – powiedział Sammelvuo.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

– Chciałbym podziękować ZAKSIE za szansę oraz za to, że czekali na moją decyzję, w momencie, kiedy musieli dokonać wyboru co do trenera. Jestem zaszczycony, że mogę tu być – dodał.

Stefano Lavarini odkrył karty. Te zawodniczki powalczą na mistrzostwach świata

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA