ZAKSA Kędzierzyn – Koźle udanie rozpoczyna sezon w LM 2016/2017

6 gru 2016, 19:38

ZAKSA Kędzierzyn Koźle udanie rozpoczęła pierwszy po trzech latach sezon w LM siatkarzy. Wicemistrzowie Polski w meczu pierwszej kolejki pokonali we własnej hali Istanbul BBSK 3:0 (25:12, 28:26, 29:27).

Drużyna trenera Ferdinando di Giorgi dzisiejszy mecz w Hali Azoty to pierwszy mecz w siatkarskiej LM od grudnia 2013. Wówczas kędzierzynianie odpadli z rozgrywek po porażce z 2:3 z zespołem Galatasaray Istambuł.

Pierwszy set dzisiejszego meczu rozstrzygnął się już na samym początku. Gospodarze szybko wyszli na pięciopunktowe prowadzenie i tej przewagi nie oddali już do końca pierwszej odsłoni. Zakończyła się ona nokautującym wynikiem jak na rozgrywki europejskie (25:12).

W drugiej odsłonie przyjezdni szybko się otrząsneli i wyszli na prowadzenie 5:2. Wraz z upływem czasu gospodarze nie umieli zniwelować przewagi i na drugą przerwę techniczną siatkarze gości schodzili z czteropunktową przewagą. Do stanu 21:16 dla gości wszyscy byli pewni, że czeka nas co najmniej czterosetowe spotkanie. Wtedy drużyna z Turcji stanęła. Strata wtedy sześciu punktów z rzędu kosztowała przyjezdnych w ostatecznym rozrachunku porażkę w drugim secie (26:28).

Trzecia odsłona rozpoczęła się podobnie do partii drugiej, od prowadzenia drużyny gości (4:1). Tym razem jednak gospodarze szybko opanowali sytuację doprowadzając do remisu (4:4). Kolejne minuty pojedynku w Hali Azoty minęła na wymianie ciosów. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać chociaż dwóch punktów przewagi. Taki stan rzeczy trwał do końca meczu. Drużyna przyjezdnych miała jedną piłkę setową, ale nie zdołała jej wykorzystać. Trzecią szanse na zakończenie seta i meczu wykorzystali za to gospodarze, którzy trzecią partię rozstrzygnęli na swoją korzyść 29:27.

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – Istanbul BBSK 3:0 (25:12, 28:26, 29:27)

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle: Kevin Tillie, Dawid Konarski, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Sam Deroo, Benjamin Toniutii, Paweł Zatorski, Dominik Witczak, Rafał Buszek, Kamil Semeniuk, Grzegorz Pająk, Patryk Czarnowski, Korneliusz Banach.
Istanbul BBSK: Caner Peksen, Antonin Rouzier, Tomi Coskovic, Nicolas le Goff, Marko Mert Matic, Nicholas Marechal, Erdem Sonat, Berkan Eryuz, Serhij Antanowicz, Ozkan Hayirli, William Price, Kadir Cin, Burak Mert.