ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z czwartym zwycięstwem!

14 lis 2015, 18:19

W ramach 4. kolejki PlsLigi w Kieleckiej hali spotkała się drużyna Effectora Kielce oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Ferdinand de Giorgi pokonali gospodarzy w trzech setach, zdobywając tym samym 3 cenne punkty.

Pierwsza partia rozpoczęła się rywalizacją punkt za punkt, a na pierwszej przerwie technicznej na prowadzeniu była ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (7:8).Po powrocie na boisko gospodarze stracili jednak serię punktów na rzecz Zaksy (7:12), co skutecznie wybiło ich z rytmu. Kędzierzynianie z kolei spisywali się bardzo dobrze w każdym elemencie gry, nie dając tym samym rywalom chociażby zacząć odrabiać strat, stopniowo jednak powiększając swoją przewagę (10:16). W końcówce przewaga drużyny gości była już piorunująca (11:23) i tym samym partia zakończyła się ich szybkim zwycięstwem (14:25).

Drugi set od razu lepiej rozpoczęli zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili oni tym razem już trzema punktami (5:8). Gospodarze tym razem nie dali sobie odskoczyć na tak dużą przewagę, jak miało to miejsce w pierwszej partii i na drugiej przerwie technicznej przewaga Zaksy wynosiła już tylko dwa punkty (14:16). Dalsza rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana (21:23), jednak utrzymywana przez cały czas dwupunktowa przewaga drużyny gości w końcówce dała się we znaki gospodarzom i ostateczne zwycięstwo należało do Kędzierzyna-Koźla (22:25).

Trzeci set zaczął się bardzo wyrównanie i na pierwszej przerwie technicznej po raz pierwszy w dzisiejszym spotkaniu prowadzili gospodarze (8:7). Po powrocie na boisko kędzierzynianie narzucili swoje tempo gry, z którym kielczanie w żaden sposób nie mogli sobie poradzić i przełożyło się to na powiększenie przewagi drużyny gości podczas drugiej przerwy technicznej (12:16). Dalsza gra Zaksy nie pozostawiała nic do zarzutu, z kolei zawodnicy Effectora Kielce popełniali coraz więcej niewymuszonych błędów, do czego dołożyła się seria dobrych zagrywek Łukasza Wiśniewskiego, co skutecznie przybliżyło kędzierzynian do zwycięstwa (12:19). Mimo ogromnej determinacji w ekipie z Kielc w końcówce partii, przewaga Zaksy Kędzierzyn-Koźle okazała się zbyt duża i tym samym zapisali oni na swoim koncie czwarte zwycięstwo w tym sezonie (17:25).

Effector Kielce – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (14:25, 22:25, 17:25)

MVP: Benjamin Toniutti

Effector Kielce: Jungiewcz, Wierzbowski, Kędzierski, Takvam, Buchowski, Bieniek, Sobczak, Komenda, Orobko, Witiuk, Ziemnicki, Maćkowiak, Biniek.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zatorski, Tille, Konarski, Gladyr, Wiśniewski, Deroo, Toniutti, Witczak, Buszek, Stolc, Bociek, Pająk, Banach, Czarnowski.