ZAKSA o krok od mistrzostwa. Gdzie oglądać trzeci mecz finału PlusLigi?

Już w środę 11 maja rozegrany zostanie trzeci mecz finałowy PlusLigi. W walce o mistrzostwo Polski udział weźmie Jastrzębski Węgiel oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Znacznie bliżej końcowego sukcesu jest aktualnie drugi z wymienionych zespołów.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Kędzierzynianie są już tylko o jeden krok od zdobycia złotego medalu PlusLigi. ZAKSA może już w środę zapewnić sobie dziewiąty w historii klubu tytuł mistrza Polski. Ekipa z województwa opolskiego prowadzi w finale 2:0, a przypomnijmy, że rywalizacja toczy się tylko do trzech zwycięstw.

Jastrzębski Węgiel chce odwrócić losy finału

Jastrzębski Węgiel nie zamierza się jednak poddawać. Śląski zespół chce jeszcze odwrócić losy finału i ostatecznie obronić mistrzostwo Polski. Przed rokiem bowiem to właśnie ten zespół wywalczył złoty medal po fantastycznej batalii właśnie z ekipą z Kędzierzyna-Koźla.

Ostatni mecz należał do wyrównanych. Mamy ostatnią szansę w tej serii i zrobimy wszystko, żeby ją przedłużyć. W Kędzierzynie-Koźlu będziemy walczyć do ostatniej piłki – powiedział Jastrzębskiego Węgla, Benjamin Toniutti.

W pierwszym spotkaniu finałowym w Kędzierzynie-Koźlu ZAKSA wygrała 3:0. Spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju było bardziej wyrównane, a do jego rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Pomimo prowadzenia Jastrzębia, to jednak ZAKSA mogła ostatecznie cieszyć się z drugiego zwycięstwa.

Najbliższe spotkanie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel zostanie rozegrane w środę 11 maja. Trzeci mecz finałowy PlusLigi rozpocznie się już o godzinie 17:30. Starcie będzie można obejrzeć na kanale Polsat Sport oraz platformie Polsat Box Go.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA