ZAKSA poza Pucharem Polski! Bezprecedensowe rozstrzygnięcie w PlusLidze

4 sty 2024, 20:19

W meczu 14. kolejki siatkarskiej PlugLigi Stal Nysa wygrała u siebie bez straty seta ze Ślepskiem Malow Suwałki. Taki wynik sprawia, że matematyczne szanse na grę w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski straciła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. To nie lada sensacyjne rozstrzygnięcie.

ZAKSA nie zagra w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski

W rozgrywkach TAURON Pucharu Polski rywalizuje sześć pierwszych drużyn na półmetku zasadniczej części sezonu PlusLigi, a także dwie zwycięskie ekipy z eliminacji (niższe ligi). Bardzo słaba forma kędzierzan w obecnych rozgrywkach mocno skomplikowała im sytuację w tym zakresie.

Na jeden mecz przed zakończeniem pierwszej części sezonu ZAKSA zajmuje dopiero 9. miejsce z dorobkiem 21 punktów. W czwartkowy wieczór PSG Stal Nysa wygrała 3:0 ze Ślepskiem Malow, dzięki czemu siatkarze z Kędzierzyna-Koźla pożegnali się z nadziejami. Do zespołu z Nysy tracą cztery punkty i nie zdołają już odrobić tej straty.

Sensacyjny brak ZAKSY w Pucharze Polski

Brak ZAKSY w tej fazie rozgrywek należy określać mianem dużej sensacji. Kędzierzynianie wygrywali bowiem cztery ostatnie edycji w 2019, 2021, 2022 i 2023 roku (w 2020 roku przerwano rozgrywki z powodu pandemii). W całej historii natomiast triumfowali w Pucharze Polski aż 10 razy.

Zwycięstwo siatkarzy z Nysy pozwoliło im przesunąc się na szóste miejsce i przynajmiej obecnie mieć szansę na awans do ćwierćfinału. Obecnie mają na koncie 25 punktów i wyprzedzają siódmą Bogdankę Luk Lublin o dwa “oczka”.