ZAKSA wygrywa Puchar Polski. Mistrz lepszy od Jastrzębskiego Węgla

26 lut 2023, 17:09

W tegorocznym finale siatkarskiego Tauron Pucharu Polski po raz czwarty z rzędu spotkały się ze sobą Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel. Lepsza okazała się drużyna, którą prowadzi trener Tuomas Sammelvuo. Mistrzowie Polski ograli swoich rywali 3:0 (26:24, 29:27, 25:23). Wydarzenie zgromadziło na trybunach rekordową ilość widzów.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

ZAKSA już po raz czwarty z rzędu zgarnia Puchar Polski

W sobotę obie drużyny rozegrały mecze półfinałowe. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle okazała się tam lepsza od Aluron CMC Warty Zawiercie. Jurajscy Rycerze kompletnie nie potrafili postawić się znakomicie dysponowanym rywalom i przegrali w Krakowie 0:3.  W drugim spotkaniu Jastrzębski Węgiel ekspresowo pokonał natomiast Asseco Resovię.

Wielki finał, który tak jak poprzednie starcia rozegrany został w krakowskiej Tauron Arenie, przyciągnął na trybuny 11815 kibiców. Fani siatkówki, którzy przygotowywali się na długi i wyrównany pojedynek, mogli być jednak zawiedzeni, Mecz potrwał tylko trzy sety. W każdej z partii obie drużyny nie potrafiły zdobyć dużej przewagi punktowej i o wszystkich decydowały końcówki poszczególnych starć.

Ostatnie punkty zawsze zdobywali jednak zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Pierwszy set mistrzowie Polski wygrali w stosunku 26:24, drugi 29:27, trzeci natomiast zakończył się rezultatem 25:23. Punkt, który zakończył spotkanie, zdobył Łukasz Kaczmarek.

Tym samy Puchar Polski trafił w ręce zawodników z Kędzierzyna-Koźla. To czwarte zwycięstwo ZAKSY z rzędu w tym turnieju. Pod tym względem ekipa, którą prowadzi Tuomas Sammelvuo, jest absolutnymi rekordzistą w naszym kraju. Warto podkreślić, że jest to również dziesiąte trofeum zdobyte w całej historii klubu.

Znamy ćwierćfinałowe pary siatkarskiej LM. Czeka nas powtórka finału sprzed roku!