ZAKSA zagra o 5. miejsce Plus Ligi!

1 kwi 2015, 19:26

ZAKSA Kędzierzyn Koźle górą w starciu przeciwko Cuprum Lubin i to ona zagra o 5. miejsce na koniec sezonu Plus Ligi. Po pierwszym meczu faworytem byli kędzierzynianie i potwierdzili dziś, że na ten moment są lepszym zespołem, wygrywając 3:0.

Pierwsza partia była pod kontrolą podopiecznych Sebastiana Świderskiego. Dobrze funkcjonowało przyjęcie dzięki czemu nie mieli problemów z kończeniem swojej pierwszej akcji i ostatecznie wygrali ją 25:21.

W drugim secie gra kędzierzynian wyglądała tak jak wymarzył sobie trener. Od początku do samego końca dominowali w każdym aspekcie gry. Na drugiej przerwie technicznej siatkarze z Kędzierzyna-Koźla prowadzili aż 16:10, a następnie punkt po punkcie zbliżali się do seta, kontrolując sytuację na boisko (20:12). Druga partia zakończyła się wynikiem 25:19 i kędzierzynianie mogli się cieszyć z awansu.

Po zmianie stron lepiej wyglądała gra lubinian. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili jednak ponownie siatkarze ZAKSY (8:7). W tej partii obie drużyny szły łeb w łeb. Lubinianie nie odpuszczali tego meczu, lecz w późniejszej fazie seta odjechała im ZAKSA na cztery punkty (14:10). Wtedy jasnym stało się, że mecz padnie łupem gospodarzy, którzy wyraźnie grali lepiej.

O 5. miejsce ZAKSA zmierzy się z Transferem Bydgoszcz.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)