ZAKSA znów zwycięska

30 lis 2016, 19:23

BBTS Bielsko-Biała po utracie trenera czekała trudna przeprawa. Podejmowali Mistrza Polski – ZAKS-ę Kędzierzyn Koźle. Gospodarze nie napsuli krwi gościom, dzięki czemu wygrali oni 0:3 (17:25, 15:25, 17:25).

Od początku zawodnicy ZAKS-y wyszli na prowadzenie (2:6). Prowadzenie gości powiększało się (6:11). Kolejne dwie akcje ich łupem (6:13). Przewaga wynosiła juz dziesięć punktów (6:16). Swoją przewagę doprowadzili do końca seta i wygrali 15:25.

W drugiej partii utrzymywało się prowadzenie ZAKSY (5:9). Bielsko-Biała nie potrafiła znaleźć sposobu na gości (8:12). Stała przewaga gości (12:17). Set zbliżał się wielkimi krokami do końca (16:20). Piłka setowa dla Mistrza Polski (17:24) i kolejny set na koncie kędzierzynian (17:25).

10-minutowa przerwa nie zadziałała na zespół z Bielska-Białej. ZAKSA szybko wyrobiła sobie przewagę (2:6). Gospodarze zbliżyli się na punkt (6:7). Po raz kolejny kędzierzynianie zwiększyli swoje prowadzenie (7:11). Bielsko-Biała zdołała zbliżyć się na punkt (15:16). Goście nie pozwolili na remis i kolejne akcje padały ich łupem (15:21). Piłka meczowa dla Kędzierzyna-Koźla (15:24). Koeljna akcja trafiła na konto gości dzięki czemu zainkasowali komplet punktów (15:25).

BBTS Bielsko-Biała – ZAKSA Kędzierzyn Koźle (15:25, 17:25, 15:25)

MVP: Patryk Czarnowski

BBTS Bielsko-Biała: Grzechnik, Storożiłow, Siek, Janeczek, Vemić, Lipiński, Koziura, Gryc, Modzelewski, Bartos, Kwasowski, Bieńkowski,  Czauderna, Gaca

ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Tillie, Konarski, Buszek, Bieniek, Pająk, Czarnowski, Zatorski, Deroo, Wiśniewski, Banach, Bociek, Siemieniuk, Witczak