Strona główna Pozostałe Zapasy: Magomedmurad Gadzhiev Mistrzem Europy !!

Zapasy: Magomedmurad Gadzhiev Mistrzem Europy !!

0

Magomedmurad Gadzhiev został Mistrzem Europy 2020. Walkę wygrał dzięki ostrzeżeniom, które, po jednym w każdej z dwóch rund, otrzymał jego pasywnie walczący przeciwnik. Brązowe medale wywalczyli Mołdawianin Mihai Sava oraz Turek Haydar Yavuz.

Gadzhiev, trenujący zapasy w AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski, zanim stanął na najwyższym stopniu podium rzymskich mistrzostw pokonał w 1/8 finału Fatiego Vejseliego (Macedonia Północna) 10:0, Yavuza 2:0 oraz mistrza świata zawodników do lat 23 Gruzina Mirzę Szuluchię 7:1.

Podopieczny trenera kadry narodowej Yusupa Abdusalamowa medal zdobył w dniu 32. urodzin. Gadzhiev urodził się 15 lutego 1988 roku we wsi Gurbuki. W biało-czerwonych barwach startuje od 2014 roku.

Z powodzeniem startował w dotychczasowych mistrzostwach Starego Kontynentu. W Rydze w 2016 zdobył mistrzostwo Europy w kategorii 70 kg. W dwóch kolejnych latach w Nowym Sadzie i Kaspijsku wywalczył srebro, a przed rokiem w Bukareszcie medal brązowy.

Równie udane były jego starty w mistrzostwach świata. W Paryżu w 2017 roku był drugi, a w 2019 w kazachskim Nur-Sułtanie trzeci.

Mający w dorobku tytuły mistrza Polski, przywiózł z pierwszych Igrzysk Europejskich w stolicy Azerbejdżanu Baku w 2015 roku srebrny medal, także w kategorii 70 kg.

Komentarze