ZAPASY: Natalia Strzałka Mistrzynią Europy do lat 23!

11 mar 2019, 07:06

Natalia Strzałka została Mistrzynią Europy do lat 23, które odbywają się w serbskim Nowym Sadzie! Polka w finale pokonała reprezentantkę Rosji Khanum Velievą 3:0

Podopieczna Elżbiety Garmulewicz w kapitalny sposób zaznaczyła swoją aktywność. Przy mądrej obronie Natalii sędziowie wskazali dwukrotnie pasywność Rosjanki z czego nasza zawodniczka zdobyła dwa punkty. Na 15 sekund przed końcem Natalia wypchnęła Valievą poza matę i uszło z rywalki powietrze.

Natalia Strzałka największe sukcesy odnosiła w kategorii juniorów młodszych. Zawodniczka ZKS Slavia Ruda Śląska była medalistką Mistrzostw Europy i Świata kadetów oraz brązową medalistką Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankinie w 2014. W zeszłym roku jedna z najbardziej wesołych zapaśniczek w kadrze zdobyła srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Brazylii.