Zapasy: Złoto Moniki Michalik na ME!

3 maj 2017, 00:32

Reprezentantka Polski – Monika Michalik, która reprezentuje także barwy Grunwaldu Poznań wywalczyła złoty medal na mistrzostwach Europy w zapasach w Nowym Sadzie. Polka pokonała w finałowym starciu Taybe Mustafę Yusein.

Monika Michalik złoty krążek wywalczyła w kategorii do 63 kilogramów. W ćwierćfinale nasza rodaczka okazała się lepsza od Włoszki, Sary da Col. W 1/2 finału ponownie lepsza okazała się Polka, tym razem pokonując na punkty reprezentantkę Łotwy – Laurę Skujinę. W wielkim finale Michalik musiała zmierzyć się z Bułgarką, Taybe Yusein. Po pierwszych trzech minutach lepsza była Bułgarka, ale ostatecznie Polka wygrała ten pojedynek 3:2.

Zwycięstwo smakowało jeszcze lepiej z innego powodu, w dniu finału Monika Michalik obchodziła swoje 37. urodziny. Lepszego prezentu nie mogła sobie wymarzyć. To także jej czwarty złoty medal jeżeli chodzi o mistrzostwa Starego Kontynentu, oprócz nich nasza medalistka z Rio posiada również trzy srebrne i trzy brązowe medale tej imprezy.

Jeżeli chodzi o innych naszych reprezentantów to mieliśmy jeszcze dwie szanse medalowe, w kategorii do 48 kilogramów piąte miejsce zajęła Anna Łukasiak. Polka przegrała walkę o brąz z Emilią Vuc. Rumunka pokonała Polkę rzutem na taśmę przeprowadzając decydującą akcję sześć sekund przed końcem walki.

Także na piątej pozycji uplasował się Zbigniew Baranowski w kat. do 86 kilogramów.