środa, 17 sierpnia, 2022

Zapowiedź KSW 66 (15.01) – Kursy, Typy. Narkun i Ziółkowski obronią pasy?

Już w ten weekend odbędzie się pierwsza impreza spod szyldu KSW – gala numer 66 odbędzie się w Szczecinie, a całe wydarzenie uświetni walka wieczoru pomiędzy Marianem Ziółkowskim i Borysem Mańkowskim.

Spokojne wejście w nowy rok – karta walk KSW 66

Choć karta KSW 66 wygląda naprawdę ciekawie, to zdecydowanie brakuje na niej takiego hitu jakim był ostatnio pojedynek wieczoru: Soldić vs Khalidov. Nie da się jednak ukryć, że najprawdopodobniej najważniejszej walki w historii KSW nie da się powtarzać co miesiąc czy dwa.

Na karcie walk ustalonej przed KSW 66 znalazło się aż 10 pojedynków i tym razem organizatorzy postawili na rozłożenie akcentów na całą galę. Naszym zdaniem każda z 10 walk może okazać się naprawdę ciekawym starciem.

Marian Ziółkowski (23-8-1) vs Borys Mańkowski (22-8-1) – walka o pas

Tomasz Narkun (18-4-0) vs Ibragim Chuzhigaev (15-5-0) – walka o pas

Michał Materla (30-8-0) vs Jason Radcliffe (17-8-0)

Tomasz Romanowski (14-8-0) vs Krystian Kaszubowski (9-2-0)

Sebastian Rajewski (11-6-0) vs Niklas Backstrom (11-3-0)

Wojciech Janusz (10-7-0) vs Damian Skarżyński (5-3-0)

Łukasz Rajewski (11-6-0) vs Donovan Desmae (14-8-0)

Gracjan Szadziński (8-4-0) vs Francesco Moricca (9-5-1)

Hubert Szymajda (9-4-0) vs Kacper Koziorzębski (7-4-0)

Patryk Surdyn (5-2-0) vs David Martinik (5-3-0)

Oczywiście najwięcej emocji wzbudzają starcia o pasy, ale na karcie nie brakuje ciekawych nazwisk. Na pewno dwa starcia poprzedzające główne wydarzenia wieczoru, również będą budziły duże zainteresowanie wśród fanów. Do klatki wraca ulubieniec publiczności – Michał Materla, a starcie Tomasza Romanowskiego z Krystianem Kaszubowskim także może okazać się jedną z ciekawszych walk. Choć Romanowski kończy swoje walki najczęściej przez decyzję – to dwie ostatnie zakończyły się przez KO/TKO. I liczymy na to samo i tym razem.

Faworyci przed KSW 66 – kursy, typy

Jeżeli chodzi o dwa główne starcia, tutaj nie można odmówić szans pretendentom. Nie da się jednak ukryć, że to obecni mistrzowie – Marian Ziółkowski oraz Tomasz Narkun – są widziani w oczach ekspertów, a także analityków bukmacherskich, jako faworyci. Kurs na tego drugiego wynosi zaledwie 1,20, natomiast na Ziółkowskiego 1,63.

bonus na start dla zarejestrowanych

W ostatniej chwili doszło do zmiany w walce Wojciecha Janusza z Przemysławem Dzwoniarkiem. Ten drugi wypadł z karty walk, a w jego miejsce wskoczył 33-letni debiutant w KSW – Damian Skarżyński. Do tej pory nie przyszło mu walczyć na żadnej z topowych gal w Polsce i bardzo trudno oceniać w jakiej formie zobaczymy go na KSW 66. Przede wszystkim ostatnią walkę stoczył jeszcze w 2017 roku z Alanem Jachimowskim (Jachimowski wygrał przez KO). Od tej pory nie pojawił się w klatce. Właśnie dlatego jednym z największych faworytów KSW 66 jest Wojciech Janusz, który nawet mimo tego, że swoje dwa ostatnie starcia przegrał, od czasu ostatniego starcia Skarżyńskiego, zawalczył aż 8 razy. To po prostu musi być widoczne w oktagonie.

Faworytem swojej walki jest również doświadczony Michał Materla. 37-letni fighter zapewne chciałby jeszcze raz pokazać się w walce wieczoru. Ostatnie kilka razy nie było zbyt szczęśliwe dla Materli – przegrał z Soldiciem i dwukrotnie z Askhamem, ostatni raz wygraną podczas walki wieczoru zaliczył podczas KSW 36, z Rousimarem Palharesem. Ale Jason Radcliffe to nie jest rywal na walkę wieczoru – na pewno jeszcze w tym momencie i Materla powinien sobie poradzić, choć wśród ekspertów pojawiają się wątpliwości. Nam jednak wystarczy fakt, że Jason Radcliffe w marcu 2021 roku został pokonany przez Damiana Janikowskiego (KO), który 3 lata wcześniej poległ w starciu z Materlą już w 1. rundzie. Oczywiście od tego czasu wiele się mogło zmienić, ale naszym zdaniem Materla po prostu musi tutaj wygrać.

Gdzie i kiedy oglądać KSW 66 – transmisja, data, miejsce

KSW 66 odbędzie się w Szczecinie, a konkretnie w Netto Arena. Start gali o godzinie 19:00, 15 stycznia 2022 roku. Całe wydarzenie będzie można oglądać na platformie ViaPlay, dostępnej w internecie, a także u operatorów sieci kablowych i cyfrowych – sprawdźcie u swojego operatora, gdyż po nowym roku niektórzy z nich w ramach prezentu udostępnili ViaPlay na krótki okres za darmo – to wystarczy jednak, żeby obejrzeć KSW 66!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA