Zarząd Falubazu podał się do dymisji! Kataklizm w Zielonej Górze

6 paź 2022, 16:16

Przyszłość żużlowego klubu z Zielonej Góry, a właściwie jego sterników, wisi na włosku. Porażka “Motomyszy” w finale eWinner 1. Ligi Żużlowej z Wilkami Krosno stanęła kierownictwu ością w gardle. Kibice drużyny zrozpaczeni, eksperci niedowierzający, a prezesi tylko wzruszający ramionami. Zarząd Falubazu podał się do dymisji, zaś struktury klubu podobno zmienią się całkowicie.

Zarząd Falubazu podał się do dymisji po fiasku z Wilkami

Falubaz Zielona Góra wielokrotnie w swojej bogatej historii dokonywał cudów na torach żużlowych. Przed laty ZKŻ do najwyższej klasy rozgrywkowej “Motomyszy” wprowadzał genialny Rafał Kurmański. Ś.P. “Kurmanek” ze znaną wyłącznie sobie lekkością i brawurą frunął wówczas po gnieźnieńskim owalu, eliminując miejscowy Start.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Dzieje zasłużonego klubu w annałach polskiego speedwaya mogli napisać od nowa tacy zawodnicy, jak chociażby doświadczony Piotr “Pepe” Protasiewicz. Zielonogórzanie w tegorocznym rewanżu zniwelowali zaliczkę Wilków, którą ci wypracowali sobie w Krośnie. Falubaz już był w ogródku, już witał się z PGE Ekstraligą… Jednak ostatecznie to ekipa z Podkarpacia wyszarpała triumf z gardeł “Motomyszy”.

Jeśli komukolwiek z kierownictwa zielonogórskiego klubu wydawało się, że brak promocji do najlepszej żużlowej ligi globu ujdzie płazem, grubo się mylił. Jak poinformował Mateusz Puka z portalu “WP Sportowe Fakty”, ze stanowiskiem prezesa Falubazu Zielona Góra pożegna się Wojciech Domagała. Wiadomości dziennikarza potwierdza prezydent miasta Zielona Góra, Janusz Kubicki.

– Mogę potwierdzić, że cały zarząd Stelmet Falubazu Zielona Góra podał się po ostatnim meczu do dyspozycji i – jak sądzę – niedługo zostanie zmieniony. To honorowe zachowanie, bo nie udało się zrealizować celu, jakim był szybki powrót do PGE Ekstraligi. W tym momencie nie ma murowanego kandydata na stanowisko prezesa, a zdajemy sobie sprawę, że sama zmiana dla zmiany nie ma sensu – powiedział Kubicki serwisowi “WP Sportowe Fakty”.

Piotr Protasiewicz będzie dyrektorem sportowym klubu

Piotr Protasiewicz to ikona światowego speedwaya. Były zawodnik m.in. Falubazu Zielona Góra i Polonii Bydgoszcz czterokrotnie sięgał po drużynowe mistrzostwo świata, dwanaście razy odbierał złoty medal mistrzostw Polski (indywidualnie w 1999 roku). Janusz Kubicki jest szczęśliwy, że to właśnie “Pepe” będzie dyrektorem sportowym klubu.

– Dla mnie jeszcze ważniejszą kwestią było to, kto będzie odpowiadał za kwestie sportowe i to akurat udało nam się rozstrzygnąć. Piotr Protasiewicz przez najbliższe trzy lata będzie dyrektorem sportowym i uważam, że to najlepszy z możliwych wyborów. Protasiewicz będzie odpowiadał za poziom sportowy i to on buduje skład na kolejny sezon – dodał prezydent Zielonej Góry.

Ponadto Protasiewicz posiada w swojej kolekcji tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów, który wywalczył w 1996 roku. 2 maja, przed meczem Polska – Reszta Świata w Bydgoszczy, “Pepe” został włączony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Wybór Protasiewicza na dyrektora sportowego klubu może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Wilki Krosno dołączyły do PGE Ekstraligi. Niepowodzenie Falubazu

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA