Zawody w Hinzenbach: wygrana Schlierenzauera, Polacy wysoko

Aktualizacja: 27 wrz 2015, 23:47
27 wrz 2015, 16:27

Gregor Schlierenzauer wygrał zawody w Hinzenbach – ostatni konkurs Letniego Grand Prix 2015. Podium uzupełnili Peter Prevc i Kenneth Gangnes. Polscy skoczkowie znaleźli się wysoko w klasyfikacji.

Kamil Stoch zajął 6. miejsce. Tuż za nim, na ósmej pozycji znalazł się Dawid Kubacki. Jan Ziobro, Maciej Kot i Piotr Żyła byli odpowiednio 10., 11. i 14. Szósty z Polaków Klemens Murańka zakończył zawody na 26. miejscu.

Był to ostatni konkurs Letniej Grand Prix. W klasyfikacji najwięcej punktów zdobył Kento Sakuyama z Japonii. Podium uzupełnili Norweg, Kenneth Gangnes, oraz Słoweniec, Robert Kranjec. Najwyższe miejsce spośród Polaków zajął Kubacki, który jest piąty. Kolejne pozycje naszych to: 9. miejsce ex aequo Stocha i Żyły, 17. Ziobry i 40. Kota.