Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Zawody w Titisee-Neustadt odwołane!

Zawody w Titisee-Neustadt odwołane!

0
Foto: Fis-ski.com

Zaplanowane na najbliższy weekend zawody z cyklu Pucharu Świata w Titisee-Neustadt nie dojdą do skutku! Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że wskutek wysokich temperatur i bardzo niekorzystnych prognoz meteorologicznych, które zawierają duże ilości opadów, konkursy na niemieckiej skoczni zostały odwołane!

W Niemczech miała wystąpić cała polska kadra A, prowadzona przez Stefana Horngachera. W sobotę miał się odbyć konkurs drużynowy mężczyzn, a w niedzielę indywidualnie miały walczyć najpierw kobiety, a następnie mężczyźni.

Choć jeszcze wczoraj komitet organizacyjny tych zawodów wydał pozytywny komunikat o zabezpieczeniu odpowiedniej ilości śniegu, włodarze FIS postanowili nie podejmować próby rozgrywania zmagań skoczków i skoczkiń narciarskich na Hochfirstschanze (HS142). Od piątku do niedzieli średnia siła wiatru ma wahać się od 5 do 7 m/s, temperatury mają być dodatnie, a w Titisee-Neustadt regularnie mają pojawiać się obfite opady deszczu, śniegu z deszczem oraz samego śniegu.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 15-16 grudnia. Panowie będą mierzyć się w Engelbergu, a panie o punkty powalczą we francuskiej miejscowości Premanon. Polski Związek Narciarski potwierdził, że w Szwajcarii zobaczymy tę samą szóstkę, która miała pokazać się w Badenii-Wirtembergii.

Komentarze