Zdecydował jeden gol. Polscy piłkarze ręczni wygrali z Argentyńczykami

27 gru 2023, 21:55

Już za niespełna trzy tygodnie reprezentacja Polski piłkarzy rozpocznie rywalizację na mistrzostwach Europy w Niemczech. Aktualnie trwają przygotowania do tego wielkiego turnieju. W jego ramach nasi szczypiorniści zagrali mecz towarzyski z Argentyną. Lepsi okazali się polscy zawodnicy, którzy wygrali 27:26.

Polscy szczypiorniści przygotowują się do mistrzostw Europy

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 10 stycznia. Aktualnie reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych, która przebywa na zgrupowaniu w Serocku, liczy aż 35 szczypiornistów. Aby selekcjoner Michał Lijewski mógł przetestować wszystkich swoich podopiecznych, zaplanowano dwa mecze towarzyskie z reprezentacją Argentyny. Pierwszy odbył się w środowy wieczór.

Trener Lijewski mógł przetestować połowę dostępnych zawodników. Wybrani przez niego szczypiorniści stoczyli niezwykle wyrównany bój z zawodnikami pochodzącymi z Ameryki Południowej. Pierwsza połowa meczu Polska – Argentyna zakończyła się bowiem wynikiem 13:13.

W drugiej połowie oba zespoły również zdobywały punkt za punkt. Dopiero na kwadrans przed końcem spotkania Polakom udało się wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. W końcówce było jeszcze gorąco, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszych szczypiornistów 27:26.

Drugi mecz towarzyski z Argentyną zostanie rozegrany w piątek (29 grudnia). Z kolei w styczniu biało-czerwoni udadzą się na turniej do Hiszpanii. Tam zagrają kolejno z zespołem gospodarza, Słowacją i Serbią. Będzie to ostatni test przed czempionatem Starego Kontynentu, który dla Polaków rozpocznie się 13 stycznia meczem ze Słowenią.