Zimny prysznic Asseco Resovii. Niespodziewana porażka w LM

23 lis 2023, 20:59

Siedem lat – tyle czasu czekali siatkarze Asseco Resovii na powrót do Ligi Mistrzów. Długo wyczekiwany pierwszy mecz przeciwko niżej notowanemum VB Tours kompletnie nie przebiegł po ich myśli. Brązowi medaliście PlusLigi niespodziewanie przegrali we własnej hali 1:3 z Tours VB.

Zaskakująca porażka Asseco Resovii

Praktycznie cały pierwszy set toczył się na zasadzie wymiany – raz prowadziła Asseco Resovia, a po chwili goście. Lepiej na tym wyszli siatkarze z Francji, którzy triumfowali 25:22. Jeszcze większym paradoksem był drugi set. Brązowi medaliści PlusLigi prowadzili niemal przez całą partię, aby w końcówce dać się zaskoczyć i przegrać 23:25.

W trzecim secie Asseco Resovia nie popełniała już takich błędów co wcześniej. Gospodarze prowadzili od stanu 2:1 i nie dali się zaskoczyć już do samego końca. Choć przez chwilę mieli aż sześć punktów przewagi, ostatecznie triumfowali 25:21.

Czwarty set ponownie miał dość rozczarowujący przebieg. Po początkowej wymianie prowadzenia, Asseco Resovia od stanu 15:14 miała lepszy czas. Trwał on jednak do wyniku 21:21 – wtedy to Francuzi wygrali cztery akcje z rzędu i całego seta 25:21.

Asseco Resovia vs Tours VB 1:3 (22:25, 23:25, 25:21, 21:25)

Po nieudanym powrocie po siedmiu latach przerwy do PlusLigi, drużyna z Rzeszowa będzie musiała szukać punktów w kolejnych meczach. Za sześć dni Asseco Resovia zagra na wyjeździe ze słoweńskim ACH Ljubljana.