Strona główna Sporty zimowe Pjongczang 2018 ZIO Pjongczang: Forfang wygrywa serię próbną, Stoch trzeci!

ZIO Pjongczang: Forfang wygrywa serię próbną, Stoch trzeci!

0

Kolejna szansa medalowa dla Polski już dzisiaj! Serię próbną przed konkursem indywidualnym na skoczni dużej w Pjongczang wygrał Johann Andre Forfang. Trzeci był Kamil Stoch. 

Srebrny medalista z konkursu na normalnym obiekcie, Johann Andre Forfang skokiem 139 metrowym wygrał serię próbną przed konkursem indywidualnym na dużej skoczni w Pjongczangu. Drugi był vicelider Pucharu Świata, Richard Freitag (137,5 m). Po raz kolejny czołowej “trójki” sesji treningowych nie opuścił Kamil Stoch (137 m).

Za najlepszą trójką uplasowali się kolejni kandydaci do medali: Robert Johansson (134 m), Andreas Stjernen (134,5 m), Stefan Kraft (133 m), Daniel Andre Tande (132,5 m) oraz Andreas Wellinger (132,5 m).

Po raz kolejny także Dawid Kubacki (132 m) uplasował się w “10”. Biało-Czerwony był 9. W drugiej dziesiątce znalazł się 13. Stefan Hula (130 m), a 21. był Maciej Kot (126 m).

Seria próbna rozegrana została z 25. dla jednego zawodnika – Arttiego Aigro oraz z 23. platformy startowej dla reszty stawki. Podczas rywalizacji, wiatr był niemal niezauważalny.

Start konkursu już o 13:30! Transmisja na TVP 1, Eurosport .

Wyniki serii próbnej konkursu na dużej skoczni, ZIO Pjongczang 2018:

146FORFANG Johann Andre139.02391.00.392.4
249FREITAG Richard137.52390.80.189.5
350STOCH Kamil137.02390.20.388.8
445JOHANSSON Robert134.02391.04.787.8
540STJERNEN Andreas134.52390.91.785.7
644KRAFT Stefan133.02390.83.885.1
747TANDE Daniel Andre132.52391.01.081.4
848WELLINGER Andreas132.52391.10.981.3
942KUBACKI Dawid132.02390.61.681.1
931HAYBOECK Michael131.52390.72.581.1
1136PREVC Peter131.52390.11.780.3
1222BICKNER Kevin133.02390.3-3.378.0
1339HULA Stefan130.02390.10.976.8
1434AMMANN Simon128.02390.04.376.6
1527TAKEUCHI Taku129.02390.22.476.5
1643KOBAYASHI Junshiro131.02390.2-1.676.1
1737GEIGER Karl129.02390.71.875.9
1826KOBAYASHI Ryoyu127.52390.12.774.1
1935SEMENIC Anze126.52390.13.473.0
2041EISENBICHLER Markus127.02390.32.472.9
2133KOT Maciej126.02390.32.971.6
2223KORNILOV Denis125.52389.92.970.7
2316ZOGRAFSKI Vladimir127.02389.40.170.6
2428AIGNER Clemens124.02389.93.468.5
2517KLIMOV Evgeniy124.52390.12.068.0
2632BARTOL Tilen125.52389.8-0.167.7
2630FETTNER Manuel124.52390.21.767.7
2838DAMJAN Jernej127.02389.8-3.067.5
299NAZAROV Mikhail125.02389.7-0.166.8
3018INSAM Alex124.02390.3-1.263.9
315AHONEN Janne122.02390.10.161.5
3220KOUDELKA Roman121.02389.90.560.2
3314LEAROYD Jonathan122.02390.5-1.659.9
3425DESCHWANDEN Gregor122.52390.0-3.658.8
3510ROMASHOV Alexey121.02389.3-1.058.7
3619BOYD-CLOWES Mackenzie119.02390.61.357.4
376BRESADOLA Davide119.52389.7-1.755.3
382ALAMOMMO Andreas118.52389.4-0.554.7
398POLASEK Viktor119.02389.6-2.253.9
4021AALTO Antti114.52390.24.152.1
4113COLLOREDO Sebastian117.02389.8-0.851.7
427MAEAETTAE Jarkko115.02389.6-1.147.8
433GLASDER Michael114.02389.5-1.046.1
441AIGRO Artti117.02589.9-2.143.5
4511CHOI Seou111.52388.9-0.841.8
4624KOZISEK Cestmir109.02389.42.140.2
4712NOMME Martti108.52389.3-3.034.2
4815DESCOMBES SEVOIE Vincent105.52389.6-1.530.3
494TKACHENKO Sergey95.52389.51.715.5
29KASAI NoriakiDNS

Komentarze