Złoto i srebro dla polskich żużlowców. Nie dali rywalom żadnych szans

Patryk Wojdyło i Paweł Miesiąc zdominowali indywidualne mistrzostwa Argentyny. W zawodach rozgrywanych w Ameryce Południowej Polacy nie dali rywalom szans na triumf i zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Z brązowego medalu cieszyć się może natomiast Włoch Paco Castagna.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Wojdyło i Miesiąc podzielili się łupem w Bahia Blanca

Indywidualne Mistrzostwa Argentyny odbyły się na torze w Bahia Blanca. W zawodach najlepszy okazał się dwójka z Polaków, czyli Patryk Wojdyło i Paweł Miesiąc. Pierwszy z zawodników przed ostatnią rundą zmagań miał siedem punktów przewagi nad Włochem Paco Castagną. Na trzecim miejscu plasował się natomiast Miesiąc.

Ostatecznie Wojdyło złoto zapewnił sobie w 17. biegu. Przy okazji doszło w nim do niecodziennej sytuacji. Dwóch rywali Polaka zostało wykluczonych (Facundo Albin i Cristian Zubillaga), trzeci natomiast upadł podczas jazdy (Alex Acuna). Biało-czerwony zawodnik w samotności pokonał więc wszystkie okrążenia, a zdobyte w ten sposób punkty przypieczętowały jego zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

W poniedziałkowych zawodach najlepszy był natomiast Paweł Miesiąc. Dzięki zgarnięciu 20 punktów wyprzedził w klasyfikacji końcowej Paco Castagnę. Broniący tytułu Włoch wróci więc na Stary Kontynent z brązowym krążkiem. Honoru gospodarzy bronił Facundo Albin, który ostatecznie uplasował się tuż poza podium.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Robert Kubica wraca na tor. Wystąpi w siedmiu wyścigach

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA