Strona główna Siatkówka PlusLiga Zmiany w Jastrzębskim Węglu

Zmiany w Jastrzębskim Węglu

0

W barwach Jastrzębskiego Węgla niestety nie zobaczymy już Aleksandra Shafranovicha oraz Adriana Mihułki. Podobnie z Konradem Formelą, który został wypożyczony do innego klubu Plus Ligi. Są też dobre informacje – dwaj środkowi, Damian Boruch i Marcin Bachmatiuk, przedłużyli kontrakt z Jastrzębskim Węglem.

Aleksander Shafranovich przyszedł do Jastrzębskiego Węgla po sezonie spędzonym w greckim PAOK Saloniki. Razem z drużyną zdobył mistrzostwo Grecji. po jednym sezonie spędzonym w Polsce izraelski przyjmujący zdecydował się wrócić do swojego poprzedniego klubu.
Adrian Mihułka spędził w drużynie z Jastrzębia-Zdroju tylko rok. W następnym sezonie również będziemy mogli oglądać go na parkietach Plus Ligi, niestety, nie wiadomo w jakich barwach.

Konrad Formela jest wychowankiem Jastrzębskiego Węgla, to właśnie w tej drużynie zadebiutował w Plus Lidze oraz Lidze Mistrzów. 21-letni przyjmujący zostanie wypożyczony do innego klubu z ekstraklasy, tam, gdzie będzie miał więcej okazji do gry (niestety, władze klubu nie podały nazwy drużyny, do której ma zostać wykonany transfer).

Swoje umowy przedłużyli środkowi – Damian Boruch i Marcin Bachmatiuk. Pierwszy z zawodników reprezentował klub od początku sezonu 2015/2016. Boruch grał wcześniej w pierwszoligowym ówczesnym Pepkolu Ostrołęka. Spędził tam dwa lata (2013-2015). Środkowy przez znaczącą część sezonu był szóstkowym graczem. Co więcej, przez długi czas utrzymywał się w czołówce blokujących Plus Ligi.
Marcin Bachmatiuk dołączył do zespołu pod koniec stycznia. Wcześniej grał w UKS Hutnik Kraków. Do Jastrzębskiego Węgla przyszedł po tym, jak jego ówczesny klub wycofał się z rozgrywek I ligi. (powodem były problemy finansowe). W drużynie środkowy był graczem typowo zadaniowym.

Komentarze