Znamy komplet półfinalistów PlusLigi. W stawce same uznane marki

19 kwi 2023, 21:15

Dobiegła końca ćwierćfinałowa faza PlusLigi. W ostatnim pojedynku tej fazy Aluron CMC Warta Zawiercie ostatecznie okazała się lepsza od AZS-u Olsztyn i uzupełniła skład zespołów, które rozpoczną zmagania w najbliższą sobotę.

W ubiegłym tygodniu dobiegła końca rywalizacja w pierwszych trzech ćwierćfinałowych parach, które wyłoniły trzech pierwszych półfinalistów PlusLigi. Do rozstrzygnięcia pozostała już tylko jedna zagadka – kto uzupełni to grono i powalczy o medale.

Znamy uczestników półfinałów PlusLigi

Najwcześniej, bo już 12 kwietnia miejsce w półfinale zapewnił sobie Jastrzębski Węgiel, który wygrał wszystkie trzy starcia z Treflem Gdańsk (3:0, 3:0 i 3:1). Dwa dni później równie pewnie awans wywalczyła sobie Asseco Resovia po trzech meczach ze Stalą Nysa (3:0, 3:0 i 3:1). Czterech spotkań do awansu potrzebowała z kolei Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ale ostatecznie okazała się lepsza od Projektu Warszawa (3:2, 3:2, 2:3, 3:1).

W środowe popołudnie dobiegła końca najbardziej wyrównana rywalizacja, a więc starcie Aluronu CMC Warty z AZS-em Olsztyn. Drużyna z Zawiercia pewnie wygrała dwa pierwsze mecze po 3:0, ale w dwóch kolejnych rywalizacjach lepsi byli rywale, którzy wygrywali 3:2 i 3:0.

O awansie decydował więc piąty pojedynek w Zawierciu. Również i tym razem starcie było niezwykle zacięte, ale ostatecznie z wygranej 3:1 cieszyli się gospodarze (25:23, 24:26, 30:28, 26:24), zapewniając sobie tym samym miejsce w półfinale.

Poznaliśmy półfinałowe pary

W pierwszym półfinałowym pojedynku najlepsza drużyna w sezonie zasadniczym, czyli Asseco Resovia Rzeszów zagra z czwartą w stawce Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Warto pamiętać, że przed drugą z tych ekip jeszcze rywalizacja w finale Ligi Mistrzów.

W drugiej parze naprzeciw siebie staną ekipy Aluron CMC Warta Zawiercie i Jastrzębski Węgiel. W tym przypadku również jedna z ekip ma w głowach finał LM, natomiast siatkarze Aluronu mogą się skupiać jedynie na rywalizacji w PlusLidze.

Podobnie jak w ćwierćfinałach, w starciach półfinałowych rywalizacja również potrwa do trzech wygranych lepszego z zespołów. Z uwagi na wyższą pozycję w tabeli sezonu zasadniczego, gospodarzami pierwszych dwóch meczów będą Resovia i Warta.

Pófinały rozpoczną się w sobotę o godz. 14:45, kiedy Asseco Resovia Rzeszów zagra z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle; tego samego dnia o 20:30 Aluron CMC Warta Zawiercie podejmie Jastrzębski Węgiel. Drugie mecze między tymi zespołami zostaną rozegrane w niedzielę o tych samych godzinach.

Siatkarska kadra poznała pierwszego tegorocznego rywala. Przed nią wyjątkowy mecz

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA