Znamy listy startowe inauguracyjnych konkursów PŚ w skokach narciarskich

lis 20 2023, 15:15

Pierwsze zawody sezonu 2023/2024 Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w najbliższy weekend. Organizatorzy opublikowali już listy startowe, na których znaleźli się zawodnicy z czternastu państw. W konkursach, które odbędą się na skoczni Rukatunturi w fińskiej Ruce zobaczymy pięciu Polaków.Zawodnicy z jakich krajów powalczą o pierwsze punkty PŚ w skokach narciarskich?

Do organizatorów inauguracyjnych konkursów Pucharu Świata zgłoszenia przysłały wszystkie czołowe federacje. Na liście zgłoszeniowej są zawodnicy z czternastu państw. W Ruce zobaczymy skoczków z Austrii, Bułgarii, Estonii, Japonii, Kazachstanu, Niemiec, Norwegii, Polski, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Turcji, Włoch oraz Finlandii.

W pierwszych treningach prawdopodobnie wystartuje 61 zawodników, ale już w kwalifikacjach będzie ich 58. Na liście zgłoszeniowej jest 11 Finów, ale gospodarze będą mogli wystawić jedynie 8 swoich reprezentantów. Na skoczni w Ruce zaprezentuje się 5 Polaków. Będą to Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł.

Inauguracyjny konkurs PŚ, który zaplanowany jest na sobotę, 24 listopada rozpocznie się o 16:15.  O tej samej godzinie wystartują również niedzielne zmagania. Z kolei pierwsze kwalifikacje zostaną rozegrane już w najbliższy piątek.
Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA