Znamy pierwszego finalistę PlusLigi!

12 kwi 2017, 19:21

W drugim meczu półfinałowym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podjęła na swoim boisku zawodników Jastrzębskiego Węgla.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od prowadzenia drużyny gości (0:4). Trzy punktowa przewaga wypracowana na początku seta została na koncie przyjezdnych (4:7). As serwisowy Benjamina Toniuttiego dał prowadzenie jego zespołowi (10:8). Podwójny blok kędzierzynian powiększył ich punktową zdobycz (14:11). Cztery punktów start zagościło na koncie jastrzębian po serii nieudanych ataków (20:16). Pewne odrobienie strat dało wygraną gospodarzą 25:19.

Partię drugą zawodnicy rozpoczęli od remisu (2:2). Skuteczny atak Rafała Buszka, pozwolił wysunąć się ZAKSIE na prowadzenie (6:4) Skuteczna obrona Jastrzębskiego Węgla pozwoliła im na odrobienie strat punktowych (9:8). Pięć punktów przewagi ulokowało się na koncie gospodarzy po doskonałej serii zagrywek (14:9). Słabe przyjęcie gości, mocno osłabiło ich drużynę (19:12). Dziesięć punktów strat okazało się nie do odrobienia przez podopiecznych Marka Lebedewa (23:13). Wygrana drugiego seta dała grę w finale PlusLigi ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle 25:17.

W secie trzecim po obu stronach boiska pokazali się zawodnicy rezerwowi (2:2). Remis obydwóch drużyn (5:5). Dwupunktowe prowadzenie zagościło na koncie gospodarzy (10:8). Pewna gra ZAKSY dała im wysokie prowadzenie, co poskutkowało wzięciem czasu dla drużyny gości (16:13). Cztery punkty strat zagościły na koncie jastrzębian (22:18). Pewna wygrana mistrza Polski 25:20.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 25:17, 25:20).

MVP: Dawid Konarski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zatorski, Witczak, Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Jastrowicz, Bociek, Pająk, Deroo, Toniutti, Maziarz, Banach, Czarnowski

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Popiwczak, Kosok, Gil, Boruch, Ernastowicz, Kampa, Sobala, Gdowski, Oliva, Schwarz, Bachmatiuk