Strona główna Siatkówka Reprezentacja Znamy szczegóły MŚ siatkarzy w 2022 roku!

Znamy szczegóły MŚ siatkarzy w 2022 roku!

0
www.fivb.org

Światowa Federacja (FIVB) ogłosiła pierwsze szczegóły Mistrzostwa Świata siatkarzy w 2022 roku. Wiemy już w jakich dniach odbędzie się turniej oraz znamy miasta, w których będą rywalizowali siatkarze.

Tytułu mistrzów świata w 2022 w Rosji będą oczywiście bronić podopieczni oczywiście biało-czerwoni.Turniej odbywać się będzie w Rosji w dniach 26 sierpnia-11 września. W komunikacie FIVB ogłoszono także osiem miast, które będą gościły najlepszych siatkarzy świata. Są to Moskwa, Sankt Petersburg, Kaliningrad, Kazań, Krasnojarsk, Jekaterynburg, Nowosybirsk oraz Ufa. Dwa pozostałe miasta zostaną ogłoszone w przyszłym roku.

Znamy już także zasady turniejowe. 24 reprezentacje będą podzielone na sześć grup, z których każda liczyła będzie 4 ekipy. Do kolejnej fazy zdoła awansować 16 drużyn, które będą rywalizować potem w czterech grupach. Z kolei awans do dalszej fazy wywalczy sześć reprezentacji.

Przypomnimy także ważna kwestię. Start w turnieju finałowym mają już zapewnione dwie reprezentacje, Rosja(gospodarz) i Polska(obrońcy tytułu).

Źródło: polsatsport.pl/opracowanie własne

 

Komentarze