Strona główna Siatkówka Reprezentacja Znamy szeroką kadrę siatkarzy na Ligę Narodów 2019!

Znamy szeroką kadrę siatkarzy na Ligę Narodów 2019!

0
Polska - Belgia 04.09.2018 r. Szczecin Fot. Adam Kowalski

Vital Heynen, selekcjoner reprezentacji Polski mężczyzn, ogłosił szeroki skład na odbywającą się w Katowicach Ligę Narodów.

Staram się  nigdy nie patrzeć wstecz, ale miałem 14 zawodników z zeszłego sezonu i oni byli moim punktem wyjścia przy powołaniach. Uważnie obserwowałem,  jak zawodnicy grają, jak sobie radzą, ale też stale rozmawiałem z moimi asystentami i trenerami od przygotowania fizycznego, a także z ludźmi w Polsce i dziennikarzami, żeby zdobyć jak najwięcej informacji o możliwościach – powiedział Vital Heynen.

Zawodnicy spotkają się 16 maja w Warszawie na badaniach w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej, by następnie rozpocząć zgrupowanie poprzedzające turniej Ligi Narodów w Katowicach (31 maja – 2 czerwca). Wcześniej siatkarzy czeka mecz sparingowy z Niemcami w Gliwicach (25-26 maja). Na początku sierpnia nasza reprezentacja wystąpi w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie (1-3 sierpnia), a następnie weźmie udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich (Gdańsk, 9-11 sierpnia).

Szeroki skład kadry Polski mężczyzn na Siatkarką Ligę Narodów 2019:

ROZGRYWAJĄCY:

Fabian Drzyzga – Lokomotiw Nowosybirsk (Rosja)

Jan Firlej – Lindemans Aals (Belgia)

Marcin Janusz – Trefl Gdańsk SA

Marcin Komenda – GKS GieKsa Katowice SA

Grzegorz Łomacz – KPS PGE Skra Bełchatów SA

ŚRODKOWI:

Mateusz Bieniek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle

Norbert Huber – WKS Cerrad Czarni Radom SA

Karol Kłos – KPS PGE Skra Bełchatów SA

Jakub Kochanowski – KPS PGE Skra Bełchatów SA

Piotr Nowakowski – Trefl Gdańsk SA

Michał Szalacha – Łuczniczka Bydgoszcz SA

Andrzej Wrona – ONICO Warszawa

PRZYJMUJĄCY:

Bartosz Bednorz – Azimut Modena (Włochy)

Tomasz Fornal – WKS Cerrad Czarni Radom SA

Paweł Halaba – Hypo Tirol Alpenvolleys Haching (Niemcy)

Michał Kubiak – Panasonic Panthers Hirakata (Japonia)

Bartosz Kwolek – ONICO Warszawa

Piotr Łukasik – ONICO Warszawa

Artur Szalpuk – KPS PGE Skra Bełchatów SA

Aleksander Śliwka – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle

ATAKUJĄCY:

Bartłomiej Bołądź – VfB Friedrichshafen (Niemcy)

Bartosz Filipiak – Łuczniczka Bydgoszcz

Łukasz Kaczmarek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle

Dawid Konarski – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój

Maciej Muzaj – ONICO Warszawa

Damian Schulz – Asseco Resovia SA Rzeszów

LIBERO:

Jędrzej Gruszczyński – Cuprum Lubin SA

Jakub Popiwczak – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój

Damian Wojtaszek – ONICO Warszawa

Paweł Zatorski – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle

Sztab trenerski i medyczny

Vital Heynen – trener          

Mieszko Michał Gogol – asystent trenera

Sebastian Pawlik – asystent trenera

Paweł Woicki – asystent trenera

Jakub Gniado – trener przygotowania fizycznego

Fons Vranken – trener przygotowania  fizycznego

Robert Kaźmierczak – statystyk

Jan Sokal – lekarz prowadzący

Krzysztof Zając – lekarz

Wiesław Maroń – lekarz

Sebiastian Zabierek – lekarz

Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta

Paweł Brandt – fizjoterapeuta

Elżbieta Poznar – kierownik drużyny

Hubert Tomaszewski – menadżer

 

Źródło: pzps.pl

Komentarze