Zwycięski MKS Będzin

30 paź 2016, 12:39

W ramach 6. kolejki PlusLigi zmierzyły się ze sobą zespoły MKS-u Będzin i GKS-u Katowice. Górą okazali się zawodnicy z Będzina, którzy wygrali całe spotkanie 3:1 (25:22, 22:25, 25:21, 25:17).

Po błędzie w ataku Van Walle będzinianie wyszli na dwu punktowe prowadzenie (5:3). Po błędzie serwisowym gospodarzy zawodnicy z Katowic zbliżyli się na jeden punkt (9:8), a po asie serwisowym Kalembki widniał już remis 9:9. Mimo wielu błędów w zagrywce będzinian utrzymywali oni remis z gośćmi (16:16, 20:20). Końcowa część rozstrzygnęła się na korzyść gospodarzy. Po ataku Araujo Rodriguesa zyskali piłkę setową, wykorzystaną przez Peszko (25:22).

Druga partia rozpoczęła się minimalnej  przewagi gości (3:5). Błędów w polu serwisowym gosdpodarzy nie było końca. To nie pomagało im w dogonieniu wyniku (10:13). Po zwycięskim bloku Pietraszki  uzyskali  prowadzenie 11:16. Przewaga wciąż się utrzymywała 13:19.Po ataku Sobańskiego piłka setowa dla GKS-u Katowic, wykorzystana przez Kalembke (25:22), przez co doprowadzili do remisu w meczu.

Trzecia partia rozpoczęła się kilku punktowego remisu (4:4). Po dobrym ataku i bloku goście wyszli na prowadzenie 4:6. Już za chwilę gospodarze doprowadzili od remisu 8:8 i później to oni zyskali dwa “oczka” przewagi (14:12), odrobione przez gości (14:14). W końcówkę seta ekipy wchodziły z remisem 20:20. Atak Robertsa i i blok Rejno wyprowadził będzinian na dwa punktową przewagę (22:20). Trzy dobre ataki pozwoliły im na zdobycie drugiego seta w meczu (25:21).

W czwartej partii będzinianie na początku znów zdobyli prowadzenie 5:3. W tym secie ich przewaga była zdecydowana. Nie pozwolili gościom na zbliżenie się do wyniku (12:8). Tym razem więcej błędów w polu serwisowym pojawiło się u ekipy z Katowic (18:14). Przewagę doprowadzili do końca. Po ataku Robertsa zakończyli cały mecz (25:17).

MKS Będzin – GKS Katowice 3:1 (25:22, 22:25, 25:21, 25:17)

MVP: Rafael Rodrigues Araujo

MKS Będzin: Waliński, Roberts, Kozub, Ratajczak, Rejno, Potera, Piotrowski, Przybyła, Woch, Stysiał, Seif, Peszko, Russell

GKS Katowice: Błoński, Kapelus, Kalembka, Mariański, Butryn, Pietraszko, Fijałek, Krulicki, Falaschi, Van Walle, Stelmach, Sobański, Stańczak