Zwycięskie bydgoszczanki

13 lis 2016, 18:34
W 5. kolejce ORLEN Ligi zmierzyły się ze sobą zespoły PAŁACU Bygdoszcz i Legionovi Legionowo. Szybko i łatwo wygrały zawodniczki z Bygdoszcza 3:0 (25:23, 25:16, 25:15).
Na początku pierwszej partii skromną przewagę zdobyły zawodniczki z Legionowa 2:4. Już za moment był remis 4:4. Po raz kolejny na dwupunktowe prowadzenie wyszły przejzdne (9:11). Po raz kolejny pojawił się remis (11:11), po czym znów dwie akcje padły łupem podopiecznych trenera Strzalkowskiego (11:13). W końcówce partii inicjatywę przejęły gospodynie (20:18). Ostatecznie seta wygrały 25:23.
Druga partia to od początku przewaga bydgoszczanek (6:1). Przewaga cały czas była pod kontrolą gospodyń (14:8). Zmierzały do zwycięstwa w kolejnej partii (16:10). Z każdym punktem ich przewaga się powiększała (21:14). Po ataku w antenkę zyskały piłkę setową (24:16) i za chwilę zapisały na swoim koncie drugiego seta (25:16).
Trzzecia odsłona spotkania to ogromna przewaga bydgoskich zawodniczek. Prowadziły 12:4! Nie dały sobie wydrzeć takiej przewagi z rąk (16:9). W końcowej partii spotkania prowadziły już 20:11. Po asie seriwsowym Pleśnierowicz (24:13), ataku Ziółkowskiej ze środka (25:15) bygdoszczanki zainkasowały komplet punktów.
KS PAŁAC Bydgoszcz-Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:16, 25:15)
MVP: Marlena Pleśnierowicz

KS PAŁAC Bydgoszcz: Jagodzińska, Misiuna, Kuligowska, Krzywicka, Śmieszek, Pleśnierowicz, Nowakowska, Ziółkowska, Krawulska, Portalska, Masternia, Bałdyga, Fojucik, Dabrowska
Legionovia Legionowo: Mikołajewska, Chojnacka, Połeć, Grabka, Bociek, Skiba, Adamek, Zakościelna, Korabiec, Grzelak, Rasińska, Wawrzyniak, Alagierska, Bączyńska