Zwycięstwo Espadonu Szczecin!

6 gru 2016, 13:03

W ramach 12. kolejki PlusLigi beniaminek – Espadon Szczecin podejmował zespół AZS-u Częstochowa. Szczecinianie wygrali 3:2 dzięki czemu kolejne punkty zasiliły ich konto w tabeli.

Na początku pierwszej partii na prowadzenie 4:7 wyszli częstochowianie.  Dobrze funkcjonujący blok w ekipie gości pozwolił im na zdobycie kolejnych punktów (9:14). Kolejne błędy w drużynie szczecinian (15:20). Błąd w polu zagrywki Petkovicia dał piłkę setową gościom (20:24). Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 21:25.

W drugim secie, podobnie jak w pierwszym, inicjatywę przejęli częstochowianie (4:7). Gospodarze doprowadzili do remisu (9:9). Kolejne trzy akcje padły ich łupem dzięki czemu wyszli na prowadzenie (12:9). Swoją przewagę utrzymywali w dalszej części seta (19:16). Punktowy blok Klutha dał piłkę setową gospodarzom (24:18). Błąd Szalacha (25:20) i szczecinianie wyrównali wynik spotkania.

Po 10-minutowej przerwie zawodnicy powrócili do gry. Na początku utrzymywał się remis (4:4). Po czym raz po raz zespoły zmieniały się na pprowadzeni, co ostatecznie zakonczyło się remisem (10:10). Na trzypunktowe prowadzenie wysunęli się szczecinianie (19:16). Częstochowianie znów doprowadzili do remisu (21:21). Piłka setowa dla Espadonu Szczecin (24:22) i kolejna partia zapisala się na ich koncie (25:23).

W czwartej odsłonie poniedziałkowego spotkania utrzymywała się wyrównana gra (8:8). Trzy “oczka” przewagi po stronie AZS-u (11:14). W decydującą część seta wchodzili z przewagą 17:20. Po raz kolejny dobrze zadziałał blok częstochowian (18:23). Atak Szymury zakończył partie na korzyść gosci (19:25).  Spotkanie musiało rozstrzygnąć się w tie-breaku.

Do stanu 4:4 na tablicy widniał remisu po czym na prowadzenie wyszli szczecinianie (8:6).  Dwq punktowe bloki Cedzyńskiego (11:7). Od stanu 11:9 gospodarze zdobyli pięć punktów z rzędu dzięki czemu zwyciężyli w całym spotkaniu (15:10).

Espadon Szczecin – AZS Częstochowa 3:2 (21:25, 25:20, 25:23, 19:25, 15:10)

MVP: Michał Ruciak

Espadon Szczecin: Gałązka, Kluth, Borovnjak, Bratoer, Wołosz, Perłowski, Zajder, Milusher, Murek, Ruciak, Sladecek, Wika, Petković, Cedzyński, Mihułka

AZS Częstochowa: Kowalski, Polański, Wawrzyńczyk, Moroz, Kowalski, Szalacha, Adamajtis, Buniak, Ociepka, Szymura, Grebeniuk, Janus, Szlubowski, Buczek